°C

„Czasem wystarczy porozmawiać”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

PIXABAY

Samotność, anonimowość, przemoc, stres. Codziennie 15 Polaków usiłuje popełnić samobójstwo w tym gronie przynajmniej jedna osoba nie skończyła jeszcze 18 lat.

Województwo Lubuskie jest w tej statystyce w czołówce. Odznacza się też najwyższym współczynnikiem dzieci i młodzieży leczonych całodobowo z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. Według specjalistów świadomość rodziców w tym temacie często bywa niewystarczająca. Wielu tragediom można zapobiec rozmową, wspólną zabawą i wspólnym spędzaniem czasu. Dlatego potrzeba co raz więcej miejsc fachowo działających na rzecz poprawy tego stanu rzeczy.

Od kilku miesięcy w Lubrzy działa Salezjański Dom Ewangelizacyjny Królowej Pokoju. Pomysłodawcą projektu jest salezjanin ks. Michał Sabada, który twierdzi, że miejsce to jest odpowiedzią na co raz większe zapotrzebowanie społeczne. Wspólnie z psychologami prowadzi działania na rzecz młodych ludzi skrzywdzonych przez innych i siebie samych, zagubionych duchowo czy szukających swej życiowej drogi. To wszystko według systemu wychowawczego św. Jana Bosko,  którego sensem jest praca z młodzieżą od podstaw.

Posłuchaj audycji.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.