°C

Czas dla zwierząt

Ewa Zgrabczynska, dyrektorka poznańskiego zoo, fot. źródło/facebook
 

W dzisiejszym wydaniu audycji - na początek rozmowa z Ewą Zgrabczyńską, dyrektorką Poznańskiego Zoo – słynną wybawicielką tygrysów, jak pisze wydawnictwo Znak. Porozmawiamy o trudnych czasach w zoo, budowie Azylu dla Nieumarłych i osobistej misji pani dyrektor, którą jest nieustająca walka o prawa zwierząt.

Poznańskie zoo jest zamknięte dla publiczności od 11 marca.

Nie ma zwiedzających, ale zwierzętami opiekować się trzeba, mimo zagrożenia.  Ogród obecny jest online, czytam komentarze, że filmy z wybiegów ratują niektórym zdrowie psychiczne, ale jak przedstawia się sytuacja zwierząt i pracowników w ogrodzie zoologicznym w czasie pandemii?

Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego ZOO

W magazynie również rozmowa z Andrzejem Korzeniowskim, z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – o zakazie korzystania z terenów zieleni. Czego dotyczy ten zakaz?

Poruszymy także kwestię armatek hukowych, które płoszą ptaki.

Behawiorystka – Beata Karpeta o psiej kwarantannie – jak „wybiegać” naszego czworonoga, gdy obowiązuje zakaz wstępu do lasu i korzystania z terenów zieleni?

 Szefowa Związku Kynologicznego w ZG Iwona Piątkowiak opowie o wystawach online.

Piotr Dziełakowski i jego „Opowieści dzikiej treści” – o mądrej miłości do przyrody w relacji przyrodnika i obserwatora żurawi.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku