°C

Cyberstrefa – nowe technologie w zasięgu ręki!

fot. K.Filmanowicz
 

Cyberstrefa to audycja pokazująca nowe rozwiązania technologiczne na rynku do niedawna dostępne np. dla wojska. To tutaj mówić będziemy urządzeniach, które mają ułatwić nam życie, ale także o rozwiązaniach stosowanych w wąskich branżach.

Cyberstrefa odc. 1

Do czego można wykorzystać GPS? Jego wachlarz zastosowań jest bardzo szeroki. W ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się go do lokalizacji osób starszych.

Cyberstrefa odc. 2

Biznes i nauka mogą, a właściwie powinny iść w parze. Powiemy o współpracy firmy Hertz Systems z uczelniami w regionie. W audycji także ciekawa wzmianka o „zawodzie” na wagę złota, zwłaszcza w branży nowych technologii. Mowa o hakerach internetowych.

Cyberstrefa odc. 3

Czy wiecie, że jeżdżąc ekonomicznie można sporo zaoszczędzić? A właściwie na czym polega wspomniana jazda ekonomiczna? Posłuchacie.

Cyberstrefa odc. 4

RODO czyli unijne prawo zapewniające nam lepszą ochronę w sieci wejdzie w życie pod koniec maja. Co to oznacza w praktyce?

Cyberstrefa odc. 5

W dzisiejszej audycji wrócimy do tematu personalnej ochrony osób starszych. Lokalizatory zyskują coraz większe grono zwolenników.

Cyberstrefa odc. 6

Polski biznes sięga coraz dalej. Firmy zajmujące się nowymi technologiami podbijają zagraniczne rynki. Firma Hertz Systems z Zielonej Góry nawiązała współpracę z Kazachstanem. W dzisiejszej audycji polecimy także balonem do stratosfery. Dziś także odpowiedź na pytanie – jak nie „zgubić” własnego dziecka podczas wakacji.

Cyberstrefa odc. 7

W dzisiejszej audycji porozmawiamy z finalistami międzynarodowego konkursu CanSats in Europe. Uczniowie pochodzą z naszego regionu. Przypomnimy także dlaczego wiedza dotycząca AED może uratować nam życie.

Cyberstrefa odc. 8

W jaki sposób zabezpieczyć dom przed włamywaczami? Na przeciw wychodzą tzw. inteligentne zabezpieczenia. W audycji także garść informacji o pojazdach ładowanych wodorem.

Cyberstrefa odc. 9

Panic room większość z nas zna zapewne z filmów. To miejsce, gdzie można bezpiecznie przeczekać zagrożenie. Czy to tylko filmowa kreacja? Posłuchajcie.

Cyberstrefa odc. 10

Auta elektryczne zyskują coraz większą popularność w krajach europejskich. Liderzy to m.in Norwegia i Francja. W Polsce biznes ten jeszcze raczkuje. Dlaczego?

Cyberstrefa odc. 11

W Nowej Soli powstał pierwszy protopypowy samochód na prąd. Powiemy także o przymiarkach w Gorzowie do zakupu autobusów elektrycznych.

Cyberstrefa odc. 12

Czy dzieci, nawet kilkulatki, moga nauczyć się programowania? Jak się okazuje to nauka dla każdego! Przekonali się o tym mali zielonogórzanie. W audycji także o nowym taborze w firmie Hertz Systems, która zainwestowała w auta elektryczne.

Cyberstrefa odc. 13

W audycji powiemy m.in o powstającym systemie Galileo. To cywilny odpowiednik GPS-u, z którego możliwości korzystamy niemal każdego dnia. Jakie możliwości daje nowe, europejskie rozwiązanie?

Cyberstrefa odc. 14

Biznes w internecie? Kogo nie ma w sieci, ten nie istnieje – coraz częściej odpowiadają przedstawiciele lokalnych i globalnych firm. Czy aby na pewno? Odpowiedź w dzisiejszej audycji.

Cyberstrefa odc. 15

Drony to profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez służby mundurowe, ale także oryginalny gadżet dla najmłodszych. Niestety, nierozważne korzystanie z takiego sprzętu może spowodować gigantyczne koszta. Godzina przerwy w pracy lotniska w Dubaju może kosztować…. 80 milionów dolarów.

Cyberstrefa odc. 16

W Zielonej Górze funkcjonuje firma produkująca ładowarki do autobusów elektrycznych praktycznie na cały świat. W audycji także o sukcesach lubuskich uczniów – młodych konstruktorów.

Cyberstrefa odc. 17

Firma Hertz Systems gościem Lubuskiego Kongresu Gospodarczego. Powiemy także o nowych metodach zabezpieczania śladów kryminalistycznych. 

 

Cyberstrefa odc. 18 

Czy wiecie, że Polska jest liderem pod względem ilości dronów na osobę? Wyprzedzamy nawet Stany Zjednoczone. 

Cyberstrefa odc. 19 

Dlaczego złodzieje korzystają z metadanych? Jakich informacji nie warto udostępniać?  Posłuchajcie! 

Cyberstrefa odc. 20

Jak jeździć ekologicznie i zaoszczędzić gotówkę? O tym w dzisiejszej cyberstrefie! 

Cyberstrefa odc. 21

Czym charakteryzuje się sprzęt klasy TEMPEST? Nie wiecie? To posłuchajcie! Powiemy też o aplikacji stworzonej dla uczniów przez uczniów. 

Cyberstrefa odc. 22

Jak kupować w sieci i nie stracić gotówki? Wybierzemy się także na warsztaty technologiczne dla najmłodszych. 

Cyberstrefa odc. 23

Inteligentne domy, które zrobią zakupy, zaparzą kawę i włączą ogrzewanie? Jest to możliwe! 

Cyberstrefa odc. 24

Jak ukraść auto na walizkę? To bardzo proste. Może to spotkać każdego z was. 

Cyberstrefa odc. 25

To ciekawa propozycja dla firm transportowych, zajmujących się przewożeniem żywności lub zwierząt. 

Cybestrefa odc. 26

Osoby z przerwanym rdzeniem kręgowym wystartowały w biegu Wings for Life. Było to możliwe dzięki zastosowaniu egzoszkieletu. 

Cyberstrefa odc. 27

W Zielonej Górze działa Monoprofilowe Centrum Medyczne. To wyjątkowe miejsce na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie przyszłe  pielęgniarki i medycy mogą uczyć się jak uratować zdrowie i życie w kontrolowanych warunkach. Zawał? Udar? Zatrucie? Wszystko to można przećwiczyć na symulatorach. 

Cyberstrefa odc. 28 

Cyberksiążka? Jak to współcześnie wygląda? Sprawdziliśmy to na przykładzie Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Opowiemy także o Centrum Kosmicznym, które tworzy m.in firma Hertz Systems. 

Cyberstrefa odc 29

Masz łódź lub cenne mienie nad wodą. Pomyśl, jak ją zabezpieczyć! 

Cyberstrefa odc. 30 

Ratownik medyczny często jest narażony na agresywne zachowania osób pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jak temu zaradzić?  Co zrobić? Podpowiadamy! 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku