°C

Co znaczyło być dzieckiem dawniej, a co znaczy dziś?

Otwarty Mikrofon
 

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka, święto obchodzone w Polsce od 1952 roku. W naszym kraju to święto dla ponad 6 milionów najmłodszych.

O dobru dzieci i ich rodzin mówi się w Polsce od bardzo dawna. Rangę w ustroju naszego kraju prawom dziecka oraz rodzinie nadała konstytucja z 1997, w której "rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".

Sporo zmieniło się w ostatnich latach w zakresie podejścia i pomocy państwa udzielanej rodzinie. Program Rodzina 500 plus, program szkolnej wyprawki, rosnąca liczba placówek opieki nad najmłodszymi, czy ograniczenie rozłączania rodzin przez służby opiekuńcze z powodu złej sytuacji materialnej.

Współczesnym rodzicom nie brakuje oczywiście i wyzwań. Nie brakuje ich też dzieciom. Długotrwałe odłączenie od środowiska szkolnego z powodu pandemii, coraz większy wpływ treści w internecie, popkultura kładąca nacisk na wygląd i stan posiadania, rodziny rozłączone z powodów zawodowych, w których rolę obojgu rodziców musi sprawować jeden i wiele innych czynników.

Dziś w Otwartym Mikrofonie pytamy, jak to jest dziś wychowywać dziecko? Z jakimi problemami borykają się najmłodsi, których wychowujemy lub po prostu znamy? Co znaczyło być dzieckiem dawniej, a co znaczy dziś? Jak systemowo rozwiązać problemy, z którymi borykają się pociechy nasze i naszych bliskich? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku i Twitterze.

 

 
 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku