°C

Co zmieni w wymiarze sprawiedliwości wybór nowej prezes SN?

fot. Radio Zachód
 

Prezydent Andrzej Duda zdecydował w poniedziałek o powołaniu na 6-letnią kadencję Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Została nim prof. Małgorzata Manowska, jedna z pięciorga kandydatów przedstawionych prezydentowi przez Zgromadzenie Ogólne SN.

Jak powiedziała prof. Manowska w oświadczeniu skierowanym do sędziów SN: „Jestem człowiekiem, który łączy ludzi, a nie dzieli w działaniu, pracy, organizacji. Z mojej strony nie musicie obawiać się zemsty, odwetu. Brzydzę się przemocą, półprawdami, które szczególnie ukazują się w mediach społecznościowych.”

Wybranie prof. Manowskiej ostro krytykuje opozycja, która mówi o złamaniu przez prezydenta prawa oraz twierdzi, że to koniec niezależności Sądu Najwyższego i upadek jego autorytetu.

Jak decyzję prezydenta Dudy oceniają słuchacze Otwartego Mikrofonu? Co przyniesie w krótkiej i długiej perspektywie ostatnia zmiana na stanowisku I prezesa SN? Czy poniedziałkowe powołanie jest bardziej symbolicznym czy realnym końcem pewnej epoki w polskim sądownictwie? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Czy powołanie nowej prezes SN jest symbolicznym, czy realnym końcem pewnej epoki w polskim sądownictwie? Zapraszamy do dyskusji telefonicznej i w komentarzach

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 27 maja 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku