°C

Co teraz?

W TWOJEJ SPRAWIE

Minął rok od pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Czas pandemii dla nikogo nie jest łatwy, ale też trzeba zgodzić się z tym, że sytuacja osób starszych jest szczególnie trudna. Strach o zdrowie, bo trudny dostęp do lekarza a załatwienie zwykłych spraw w urzędach graniczy z cudem, o sądach nie wspominając…. a jeszcze  czasem dochodzi samotność i wykluczenie.

Program „Czyste Powietrze” obowiązuje od 19 września 2018. Jego celem jest walka z największymi trucicielami powietrza, jakim są są domy jednorodzinne, a ściślej wykorzystywane do ich ogrzewania przestarzałe  kotły i piece. Na „Czyste Powietrze„  zareagował jeden z bohaterów audycji 88 letni mieszkaniec Zielonej Góry. Pozbył się “kopciucha” i  kupił nowy piec licząc na dofinansowanie. 

Co teraz? | Radio ZachódUsuń kopciucha i uzyskaj 100 proc. dotacji z miasta”. Tak Sopot namawia  mieszkańców do likwidacji pieców węglowych | Dziennik BałtyckiWymiana kotła węglowego na gazowy: czy trzeba przerobić instalację? Ile to  kosztuje? - murator.pl

W audycji także powrót do zakończonych, trwających i zbliżających się spraw sądowych starszych  słuchaczy.

Oświadczenie w sprawie nieprawdziwych informacji o uposażeniu sędziów w  stanie spoczynku / Informacje /

Nie bójmy się pomagać seniorom. To grupa społeczna, dla której wdzięczność – nie jest cnotą zapomnianą.

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku