°C

Co sądzimy o zmianach przepisów kodeksu drogowego?

Otwarty Mikrofon
 

Od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Kierowcy mają obowiązek zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych, a piesi nie mogą w trakcie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko korzystać z telefonów komórkowych lub urządzeń odwracających ich uwagę.

Przez całą dobę obowiązuje ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h.

Zabroniona jest również jazda na tzw. zderzaku.

Od 20 maja br. obowiązuje także ograniczenie prędkości do 20 km/h przy korzystaniu z hulajnóg elektrycznych, a przy chodnikach wzdłuż jezdni należy dostosować prędkość hulajnogi do szybkości poruszania się pieszego.

W Otwartym Mikrofonie pytamy; Jak oceniamy nowe przepisy kodeksu drogowego? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze.

 

 
 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku