°C

Co sądzimy o korespondencyjnym głosowaniu w czasie epidemii?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Na piątkowym posiedzeniu Sejm ma zająć się kwestią głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. Możliwość taka, w związku z epidemią koronawirusa, miała by przysługiwać wszystkim wyborcom. Początkowo większość sejmowa uchwaliła zmiany dające możliwość korespondencyjnego oddania głosu wybranym grupom: osobom pow. 60 roku życia, albo przebywającym w kwarantannie. Senat tę możliwość odrzucił argumentując, że jest za późno na zmiany w kodeksie wyborczym.

Koalicja Obywatelska domaga się odłożenia wyborów i wprowadzenia stanu wyjątkowego, wiążącego się z bardzo poważnymi konsekwencjami dla codziennego życia Polaków. Coraz częściej mówi także o potrzebie anulowania całego procesu wyborczego, włącznie z możliwością wystawienia nowego kandydata.

Choć w związku z epidemią, co do realności majowego terminu wyborów wątpliwości ma także prezydent Duda, rządzącym zależy na stabilizacji sytuacji politycznej w Polsce, co będzie kluczowe dla sprawnego podejmowania decyzji w naszym kraju po epidemii. Senat, w którym większość posiada opozycja, już zapowiada, że ewentualne uchwalone w Sejmie zmiany co do sposobu oddawania głosu, będzie procedował tak, aby weszły one w życie jak najpóźniej.

Co Państwo sądzą o zmianach w kodeksie wyborczym i próbie stworzenia podstaw prawnych do oddania głosu przez każdego Polaka? Czy cały proces wyborczy w dobie epidemii ma szansę być prawidłowo przeprowadzony? Kiedy powinny odbyć się wybory prezydenckie w Polsce? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Czekamy na Wasze komentarze

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 1 kwietnia 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku