°C

Co pozostało w nas Polakach ze spuścizny Jana Pawła II?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

2 kwietnia 2005 roku odszedł Jan Paweł II, niewątpliwy autorytet, duchowy przywódca i człowiek, który wpłyną na losy Polski i świata.

Jego śmierć przeżywaliśmy w poczuciu silnej więzi wspólnoty narodowej. W kraju obowiązywała żałoba, odwołane zostały wydarzenia kulturalne, w mediach przypominano nauki świętego papieża Polaka, ustawały waśnie i polityczne spory.

Żałoba po śmierci wybitnego rodaka, bardzo nas do siebie zbliżyła, a doświadczenie jego odchodzenia sprawiło, że inaczej patrzyliśmy na siebie na wzajem.

Co z tamtego czasu zostało? Czy jako naród jesteśmy silni i potrafimy wspólnie przepracowywać trudne chwile? Na ile wezwanie: „By zstąpił Duch Twój i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi” pozostaje aktualne i jest dla nas wyzwaniem? Pyta Janusz Życzkowski

Czy jako naród jesteśmy silni i potrafimy wspólnie przepracowywać trudne chwile? Na ile wezwanie: „By zstąpił Duch Twój…

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 2 kwietnia 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku