°C

Co po Radysach?

Zatrzymanie właściciela schroniska fot. Pogotowie dla Zwierząt
 

Czy akcja w schronisku w Radysach, które często było nazywane „psim obozem koncentracyjnym” zakończy cierpienie bezdomnych zwierząt? To pytanie o formę prawną takich miejsc w Polsce, w której kwitnie biznes prywatnych schronisk. Czy organizacje, które zebrały ponad milion na pomoc zwierzętom w Radysach mają plan naprawy wadliwej Ustawy o Ochronie Zwierząt, która dopuszcza prowadzenie schronisk jako działalności gospodarczej?

Czy akcja w schronisku w Radysach, które często było nazywane „psim obozem koncentracyjnym” zakończy cierpienie bezdomnych zwierząt? To pytanie o formę prawną takich miejsc w Polsce, w której kwitnie biznes prywatnych schronisk.

Wiemy, że niektóre gminy nie interesują się losem psów, za które płacą podatnicy. Że jest to temat zamiatany pod dywan przez większość opcji politycznych, które mogłyby znowelizować Ustawę o Ochronie Zwierząt a tego nie robią. Dlatego wciąż w Polsce funkcjonują „psie mordownie, miejsca zapomniane, w których dobrostan zwierząt jest pojmowany na opak ze zdrowym rozsądkiem, etyką i sercem.

Co po Radysach? Opowie gość magazynu – Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt

Posłuchaj rozmowy:

W programie poruszymy także kwestię dzikich zwierząt w Zielonej Górze. Od kilkunastu tygodni mieszkańcy fotografują dziki, które spotkać można w wielu miejscach – na deptaku, przy Wojska Polskiego, na Sulechowskiej, Ogrodowej, w Drzonkowie, na ogródkach działkowych. Pojawiają się pytania, kto powinien zająć się dzikami? Dlaczego dzikie zwierzęta pojawiają się w miastach? Kto będzie odpowiedzialny, jeśli dojdzie do tragedii? Jest również wiele teorii mówiących o tym, że odpowiedzialni są myśliwi, którzy nie dokarmiają zwierząt.

Na te pytania odpowie Jacek Banaszek, Łowczy Okręgowy z Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze

Posłuchaj rozmowy:

 

„Co w kocie piszczy?” Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka kotów – o problemach z kuwetą? Jak dobrać kuwetę dla kota?

 

Piotr Dziełakowski, filmowiec i edukator w cotygodniowym spotkaniu z przyrodą, dzikimi zwierzętami i żurawiami.

Podcast:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku