°C

Co jeszcze zrobić, aby stawić czoło pandemii?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Ostatnie dni przyniosły duży wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem. W związku z tym rząd zlecił budowę szpitali tymczasowych mających odciążyć cały system ochrony zdrowia. Pierwszy z sieci takich szpitali powstaje na Stadionie Narodowym, kolejne powstaną we wszystkich województwach.

Rząd ściąga również ratowników medycznych ze wszystkich służb państwowych, a personel medyczny walczący z pandemią otrzyma specjalny dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia podstawowego.

Zostanie również uregulowany na drodze ustawy obowiązek zakrywania ust i nosa.

Zdaniem prof. Włodzimierza Guta kluczowa staje się kwestia ograniczenia liczby kontaktów społecznych do niezbędnego minimum.

W Otwartym Mikrofonie pytamy; Co jeszcze można zrobić żeby stawić czoło wysokiej fali pandemii? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie, za pomocą Facebooka i Twittera.

Dziś pytamy o to, co Waszym zdaniem jeszcze można zrobić żeby stawić czoło wysokiej fali pandemii? Jakie pomysły są warte rozważenia? Czekamy na komentarze i telefony już teraz

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 20 października 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku