°C

Co, jak i dlaczego 06.04.2021r

foto. befunky
 

Pod względem spalania węgla w domowych piecach Polacy są na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej - rocznie w domowych piecach spala się około 10 mln ton.

Odejście od tego typu ogrzewania w domach mieszkalnych przewidziano w projekcie Polityki Energetycznej Państwa. Do 2030 roku ma to się stać w miastach, do 2040 – w reszcie kraju. Natomiast do roku 2050 również i gaz ziemny nie będzie paliwem wykorzystywanym do ogrzewania domów i mieszkań.

Przed jakimi problemami stoją w najbliższych latach przedsiębiorstwa wytwarzające ciepło sieciowe?

W czasie audycji wypowiedzieli się: Marian Babiuch – marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego, prof. Marian Miłek, prof. Janusz Lewandowski, Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim, Piotr Kuliniak burmistrz Łęknicy, Jacek Szymankiewicz wiceprzydent Gorzowa Wlkp., Krzysztof Kwiecień – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku