°C

Co dalej ze stadem dziko żyjących krów?

 

Od kilku lat w podgorzowskim Deszcznie żyje stado ok. 180 dzikich krów. Zwierząt nikt nie karmi, ani nie bada. Przepisy UE nakazują, aby w takim przypadku całe stado zostało zabite a ich mięsu zutylizowane. Na takie rozwiązanie nie zgadzają się m.in. obrońcy praw zwierząt, którzy twierdzą, że wolno żyjące bydło jest zdrowe a takie rozwiązanie byłoby bezduszne i niehumanitarne.

Niedawno minister rolnictwa zapowiedział, że stado nie pójdzie pod nóż, a zostanie przewiezione do jednego z państwowych gospodarstw.

Co dalej z dzikimi krowami z Deszczna? Jak rozwiązać ten problem?

Zaprasza Marcin Sasim

Film możesz także obejrzeć i skomentować na Facebooku

INTERWENCJE RZ. Co dalej ze stadem dziko żyjących krów?

Od kilku lat w podgorzowskim Deszcznie żyje stado ok. 180 dzikich krów. Zwierząt nikt nie karmi, ani nie bada. Przepisy UE nakazują, aby w takim przypadku całe stado zostało zabite a ich mięsu zutylizowane.Na takie rozwiązanie nie zgadzają się m.in. obrońcy praw zwierząt, którzy twierdzą, że wolno żyjące bydło jest zdrowe a takie rozwiązanie byłoby bezduszne i niehumanitarne. Niedawno minister rolnictwa zapowiedział, że stado nie pójdzie pod nóż, a zostanie przewiezione do jednego z państwowych gospodarstw.Co dalej z dzikimi krowami z Deszczna? Jak rozwiązać ten problem? Więcej informacji http://bit.ly/2Z5PES4

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 4 czerwca 2019

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku