°C

Co dalej ze stadem dziko żyjących krów?

Od kilku lat w podgorzowskim Deszcznie żyje stado ok. 180 dzikich krów. Zwierząt nikt nie karmi, ani nie bada. Przepisy UE nakazują, aby w takim przypadku całe stado zostało zabite a ich mięsu zutylizowane. Na takie rozwiązanie nie zgadzają się m.in. obrońcy praw zwierząt, którzy twierdzą, że wolno żyjące bydło jest zdrowe a takie rozwiązanie byłoby bezduszne i niehumanitarne.

Niedawno minister rolnictwa zapowiedział, że stado nie pójdzie pod nóż, a zostanie przewiezione do jednego z państwowych gospodarstw.

Co dalej z dzikimi krowami z Deszczna? Jak rozwiązać ten problem?

Zaprasza Marcin Sasim

Film możesz także obejrzeć i skomentować na Facebooku

INTERWENCJE RZ. Co dalej ze stadem dziko żyjących krów?

Od kilku lat w podgorzowskim Deszcznie żyje stado ok. 180 dzikich krów. Zwierząt nikt nie karmi, ani nie bada. Przepisy UE nakazują, aby w takim przypadku całe stado zostało zabite a ich mięsu zutylizowane.Na takie rozwiązanie nie zgadzają się m.in. obrońcy praw zwierząt, którzy twierdzą, że wolno żyjące bydło jest zdrowe a takie rozwiązanie byłoby bezduszne i niehumanitarne. Niedawno minister rolnictwa zapowiedział, że stado nie pójdzie pod nóż, a zostanie przewiezione do jednego z państwowych gospodarstw.Co dalej z dzikimi krowami z Deszczna? Jak rozwiązać ten problem? Więcej informacji http://bit.ly/2Z5PES4

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 4 czerwca 2019

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.