°C

Chomiki, króliki, świnki – jak zapewnić im dobre warunki w naszych domach?

Chomik fot. Fundacja Zebrane
 

Chomiki, króliki, świnki – jak zapewnić im dobre warunki w niewoli? Czy rzeczywiście wiemy, jak prawidłowo żywić gryzonie i króliki? Jak wielkiej klatki potrzebują i czy wszystkie gatunki gryzoni mogą żyć w stadzie?
O gryzoniach, ich zwyczajach i potrzebach opowiedzą Małgorzata Metryka, Kamil Pokorski z Fundacji Zebrane, która pomaga porzuconym gryzoniom i królikom oraz lek. Wet. Anna Ryś

Fundacja ZebrANe powstała przede wszystkim po to, żeby pomóc porzuconym gryzoniom i królikom, ponieważ te zwierzęta kupowane często jako pierwsze zwierzę dla dziecka  – kiedy stają się niepotrzebne, albo chore – wyrzuca się je z domu. 

Jaka jest świadomość ludzi jeśli chodzi o pochodzenie chomików, świnek morskich czy innych gryzoni? Jaki jest stan wiedzy o ich zwyczajach czy potrzebach?

Posłuchaj podcastów:

Rozmowa z lek. wet. Anną Ryś

 

 

Małgorzata Biegańska-Hendryk  – technik weterynarii, behawiorystka zwierząt i autorka książek o kotach. Tym razem porozmawiamy o odchodzeniu zwierząt. O naszym podejściu do ich  śmierci, przesądach z tym związanych. Także o tym,  jak opiekować się kotem chorym terminalnie oraz jak zachować się przy odejściu zwierzęcia.

Rozmowa:

 

„Opowieści dzikiej treści” – historie, refleksje nad przyrodą fotografa i miłośnika żurawi – Piotra Dziełakowskiego

Posłuchaj relacji:

 

 

Emisja 3 listopada 2021 od 20:05 do 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku