°C

„ Chodzi o to, aby język giętki…”- reportaż Izabeli Patek

Patek

   „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” ten fragment Beniowskiego Juliusza Słowackiego bardzo dobrze pasuje jako tytuł tego reportażu, choć bardziej w kontekście językowym niż historycznym.

   Profesor Elżbietę Skorupską – Raczyńską słuchacze znają z audycji „Gimnastyka języka” emitowanej na antenie Radia Zachód. Pasją Pani Elżbiety jest bowiem badanie języka polskiego. Pisarka, którą niezwykle ceni za kunsztowne pisarstwo i umiejętności językowe to Eliza Orzeszkowa. Pani profesor mieszka, podobnie jak Ona otoczona piękną przyrodą w Trzebiszewie. Elżbieta Skorupska – Raczyńska jest rektorem Akademii imienia Jakuba z Paradyża w Gorzowie. Uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania tytułu doktora. Jeszcze we wrześniu odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej z zakresu językoznawstwa napisanej pod kierunkiem Pani profesor. Sama też nie osiada na laurach ciągle pracując naukowo. Właśnie kończy kolejną pracę.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku