°C

„ Chodzi o to, aby język giętki…”- reportaż Izabeli Patek

Patek
 

Emisja w niedzielę po 9.00.

  Elżbieta Skorupska – Raczyńska jest rektorem Akademii imienia Jakuba z Paradyża w Gorzowie i niedawno jednogłośnie została wybrana  na kolejną kadencję, którą rozpocznie 1 września.

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”. Ten fragment Beniowskiego Juliusza Słowackiego bardzo dobrze pasuje jako tytuł tego reportażu, ale bardziej w kontekście językowym niż historycznym. Profesor Skorupską – Raczyńską słuchacze znają bowiem z audycji „Gimnastyka języka” emitowanej na antenie Radia Zachód. Jej pasją jest  badanie języka polskiego. Pisarką, którą niezwykle ceni za kunsztowne pisarstwo i umiejętności językowe to Eliza Orzeszkowa. Pani profesor mieszka, podobnie jak Ona otoczona piękną przyrodą w Trzebiszewie. Choć piastuje poważną akademicką funkcję kierując pracą innych sama też nie osiada na laurach ciągle pracując naukowo czego dowodem choćby kolejne  wydawnictwa.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku