°C

Chąśba

RADIOWIECZÓR

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i książka

W świątyni w grodzisku zostaje dokonana chąśba. Ktoś kradnie tarczę boga Jarowita, przedmiot będący szczęściem, ale i przekleństwem mieszkańców. Czas nagli, a gniew bóstwa wydaje się być coraz bliższy. To jednak nie jedyne zmartwienie ludzi. Ktoś najprawdopodobniej zamordował jedną z kobiet, zaś w lesie zostaje odnaleziony chromy chłopiec – odmieniec, który choć niepozorny, może przynieść ratunek całemu Królestwu.

„Znakomita autorka kryminałów tym razem prezentuje nam fantasy – i to w stylu starosłowiańskim. Jednak nawet w takiej scenerii mamy klasyczne kryminalne zagadki: znalezione w dziwnym miejscu zwłoki, kradzież cennego artefaktu, licznych podejrzanych i nieoczekiwane rozwiązanie. Do tego polityczne intrygi, interwencje istot magicznych różnych klas i różnej mocy (niekoniecznie skuteczne), walki, miłość… I nie każdy jest tym, kim się wydaje.
Do tego potoczysty, wciągający język i konstrukcja będąca gawędziarską formą hipertekstu. Polecam.”  Piotr W. Cholewa tłumacz m.in. Terry’ego Pratchetta. Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 

 Rozmowa z Katarzną Puzyńską 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku