°C

Być dobrym dla zwierząt

Maciej Bielak, bloger Animalus fot. źródło M.Bielak
 

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt. Czym jest dobroć? Niby wiemy, ale każdy rozumie ją inaczej. Dzisiaj wracamy do kwestii etycznych, które odgrywają coraz większą rolę w odniesieniu do świata zwierząt.

Coraz częściej w dyskusji o dobrostanie zwierząt padają pytania o to, co jest względem nich nieetyczne. Dziś w audycji goście – Maciej Bielak, bloger Animalus, zajmujący się gatunkami nieudomowionymi oraz filozof Tomasz Turowski opowiedzą  o prawach zwierząt, etyce i współczesnym traktowaniu zwierząt nieudomowionych.

Maciej Bielak, pasjonat zwierząt, prowadzi bloga Animalus. Pisze przede wszystkim o zwierzętach dzikich, dotyka zagadnień prawnych oraz etycznych.

Co to znaczy, że zwierzę jest „szczęśliwe”?
Czy mam syndrom bambiego?
Gdzie jest nowożytny cyrk?

Rozmowa do odsłuchania:

część II

Filozof Tomasz Turowski zajmuje się  problematyką praw zwierząt oraz etyką stosowaną.

Rozmowa

 

 

__________________________________________________________________

21:15

Małgorzata Biegańska-Hendryk z portalu Kocibehawioryzm.pl 

Czy kota boli gardło i jak się to objawia?

Rozmowa

 

21:45 „Opowieści dzikiej treści” i relacje z terenu fotografa i filmowca – Piotra Dziełakowskiego, który obserwuje od ponad 25 lat żurawie z okolic Wschowy.

Relacja telefoniczna: Co Piotr złapał w fotopułapkę…

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku