°C

„Brudne ręce”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

pixabay
 

Problem pedofilii wśród księży wywołał w ostatnim czasie wiele społecznych emocji wręcz publiczną debatę.

Mając na uwadze aspekt prawny (bo jest to przecież poważne przestępstwo), społeczny ( bo dotyka nie tylko środowisk związanych z wiarą), czy polityczny (często nadużywany), najważniejszy jest w tym wszystkim  interes pokrzywdzonych. Miarą dojrzałości każdego społeczeństwa jest m. innymi to, czy potrafi zadbać o bezpieczeństwo i wychowanie młodego pokolenia. Nie bez znaczenia jest też wysoce destrukcyjny charakter  czynu pozostawiający na całym życiu ofiary wyraźne piętno. Można powiedzieć o „syndromie brudnych rąk”, które co prawda można włożyć do kieszeni, ale choć tego nie widać w dalszym ciągu pozostają brudne.

W reportażu autor przedstawia problem na przykładzie aktualnej sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze, której początki sięgają połowy lat 80-tych w Krośnie Odrzańskim. Reportaż jest próbą przedstawienia wszystkich aspektów sprawy i  przez to ukazanie problemu w wymiarze ogólnym.  

Posłuchaj reportażu.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku