°C

„Brudne ręce”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

pixabay

Problem pedofilii wśród księży wywołał w ostatnim czasie wiele społecznych emocji wręcz publiczną debatę.

Mając na uwadze aspekt prawny (bo jest to przecież poważne przestępstwo), społeczny ( bo dotyka nie tylko środowisk związanych z wiarą), czy polityczny (często nadużywany), najważniejszy jest w tym wszystkim  interes pokrzywdzonych. Miarą dojrzałości każdego społeczeństwa jest m. innymi to, czy potrafi zadbać o bezpieczeństwo i wychowanie młodego pokolenia. Nie bez znaczenia jest też wysoce destrukcyjny charakter  czynu pozostawiający na całym życiu ofiary wyraźne piętno. Można powiedzieć o „syndromie brudnych rąk”, które co prawda można włożyć do kieszeni, ale choć tego nie widać w dalszym ciągu pozostają brudne.

W reportażu autor przedstawia problem na przykładzie aktualnej sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze, której początki sięgają połowy lat 80-tych w Krośnie Odrzańskim. Reportaż jest próbą przedstawienia wszystkich aspektów sprawy i  przez to ukazanie problemu w wymiarze ogólnym.  

Posłuchaj reportażu.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.