°C

Bezpieczna droga dziecka do szkoły

fot. K.Gonera
 

Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Od początku września w okolicach lubuskich szkół i przedszkoli zwłaszcza rano wzmaga się ruch drogowy i pieszy. Starsi uczniowie korzystają z rowerów i hulajnóg, a nie zawsze idzie za tym znajomość przepisów. O bezpieczeństwo w tych miejscach dbają policjanci i strażnicy miejscy.

– Największy ruch to godziny poranne, kiedy dzieci idą do szkół. Często młodzież wchodzi na jezdnię nie odrywając wzroku od komórki – mówi specjalista Ewa Framm – Kluczyńska:

Przypomnijmy, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej. Wyjątek stanowią strefy zamieszkania i drogi przeznaczone wyłącznie dla pieszych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku