°C

Bez Domu

W TWOJEJ SPRAWIE

14 kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Ludzi Bezdomnych. To nieformalne święto zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób bezdomnych.

 Dzień Ludzi Bezdomnych jest dniem kiedy mamy szansę przez moment pochylić się nad problemem najbardziej wyizolowanej i zmarginalizowanej grupy społecznej – OSÓB BEZDOMNYCH. Jest dniem przełamywania stereotypów dotyczących bezdomności. Jest dniem uwrażliwiania świadomości społecznej wśród zwykłych, zabieganych i zajętych codziennością ludzi – młodych i starszych.

 Problem bezdomności i zagrożenia nią dotyczy osób które z różnych, także niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w sytuacji, której własnym staraniem nie są w stanie zmienić. Jako osoby charakteryzujące się licznymi dysfunkcjami prowadzącymi do upośledzenia społecznego, wymagają wsparcia – głównie władz lokalnych odpowiedzialnych za wszystkich mieszkańców niezależnie od ich zamożności i statusu społecznego.

W lutym 2019 r. policzono bezdomnych w Polsce. Jest ich 30.330 tysięcy. W Lubuskiem dachu nad głową nie ma 885 osób. Wśród nich był 84 letni pan Antoni.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku