°C

Bez Domu

W TWOJEJ SPRAWIE

14 kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Ludzi Bezdomnych. To nieformalne święto zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób bezdomnych.

 Dzień Ludzi Bezdomnych jest dniem kiedy mamy szansę przez moment pochylić się nad problemem najbardziej wyizolowanej i zmarginalizowanej grupy społecznej – OSÓB BEZDOMNYCH. Jest dniem przełamywania stereotypów dotyczących bezdomności. Jest dniem uwrażliwiania świadomości społecznej wśród zwykłych, zabieganych i zajętych codziennością ludzi – młodych i starszych.

 Problem bezdomności i zagrożenia nią dotyczy osób które z różnych, także niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w sytuacji, której własnym staraniem nie są w stanie zmienić. Jako osoby charakteryzujące się licznymi dysfunkcjami prowadzącymi do upośledzenia społecznego, wymagają wsparcia – głównie władz lokalnych odpowiedzialnych za wszystkich mieszkańców niezależnie od ich zamożności i statusu społecznego.

W lutym 2019 r. policzono bezdomnych w Polsce. Jest ich 30.330 tysięcy. W Lubuskiem dachu nad głową nie ma 885 osób. Wśród nich był 84 letni pan Antoni.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.