°C

Będzie sporo dobrej muzyki, będą też ‚Trofea’!

Universal Music
 

Otóż to, na ten tydzień piątka, która zachwyca - drobiazgowy i wyjątkowy Podsiadło, jubileuszowy Golden Life, optymistyczna grupa Bastille, chwytliwy OneRepublic i ... Ona, absolutnie zjawiskowa.... LANA DEL REY!

DAWID PODSIADŁO Trofea
Dawid Podsiadło klip do nowego singla ujawnił dokładnie w dniu swoich 26-tych urodzin. Poprzeczka produkcyjna została zawieszona naprawdę wysoko. Producentem klipu jest Papaya Films, która zrealizowała teledysk w reżyserii Daniela Jaroszka, według pomysłu Dawida Podsiadło i Maćka Wocia, managera artysty.

„To największa produkcja teledyskowa jaką zrealizowaliśmy do tej pory. Ogromna ekipa, kilka dni zdjęciowych, horrendalna ilość pracy. Czuję się obłędnie wyróżniony tym, że tak wiele fantastycznych osób z produkcji, tylu znakomitych aktorów wzięło udział w tej przygodzie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za całe serce oddane by teledysk do ‚Trofeów’ mógł powstać.” – mówi Dawid Podsiadło.

W teledysku wzięła udział plejada najznamienitszych polskich aktorów: Agata Buzek, Wiktor Zborowski, Magdalena Cielecka, Krzysztof Materna, Borys Szyc i Jerzy Stuhr. Nie było jeszcze takiej obsady w polskim klipie.

 

 

ONEREPUBLIC Rescue Me
Nominowana do Grammy grupa OneRepublic prezentuje premierowy singiel ‚Rescue Me’. Autorami utworu są Ryan Tedder oraz Brent Kutzle, a za produkcję odpowiada Tyler Spry. To pierwsza nowa propozycja od czasu ‚Connection’ z czerwca 2018. 
Ryan Tedder tak mówi o nowym singlu: – ‚Rescue Me” powstało bardzo szybko, w 10 minut albo mniej. To był strumień świadomości. Powiedziałem Brentowi, naszemu basiście i wiolonczeliście: „Chcę napisać piosenkę opartą na moim pomyśle sprzed kilku lat, nazywa się ‚Rescue Me’. On zaczął grać dość smutno brzmiący riff i wtedy z mojej głowy po prostu wydostał się refren. Dokładnie taki, jak w końcowej wersji. Koncept był taki: w każdej przyjaźni czasem dajesz i odbierasz, ale czasami musisz się zastanowić, czy otrzymasz tyle samo miłości, ile jej dajesz.

 

 

GOLDEN LIFE Kocham Cię
Zespół Golden Life prezentuje nowy singiel ‚Kocham Cię’.
– Słowo klucz ‚Kocham Cię’ to nasz nowy singiel który tekstowo opowiada o tym że miłość ratuje każdego i że po to warto żyć. Muzyka jest pewnym eksperymentem z którym na nowo otwieramy nowy rozdział GoldeN Life. Nie poddajemy się miłego odbioru. Od ponad XXX-lat z Wami.

 

BASTILLE Joy
Bastille wydaje trzeci album! ‚Doom Days’ ukaże się 14 czerwca. Pierwszy oficjalny singiel promujący wydawnictwo nosi tytuł ‚Joy’. Kawałek odgania demony kaca spowodowanego życiem za sprawą jednego telefonu od wyjątkowej osoby. – Ten przebłysk nadziei na końcu albumu mówi wszystko. Nawet najmniejszy serdeczny gest od drugiej osoby może rozjaśnić nasze życie – tłumaczy Dan Smith.

„Doom Days” – trzeci album Bastille – to płyta pełna nadziei na trudne czasy. Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris „Woody” Wood stworzyli album wspólnie z producentem Markiem Crewem. Nominowany do Grammy kwartet jeszcze nigdy nie nagrał tak szczerego albumu.

 

 

 

LANA DEL REY Doin’ Time
Lana Del Rey, gwiazda tegorocznej edycji Open’er Festivalu, nagrała cover kultowego utworu ‚Doin‘ Time’ zespołu Sublime. Kawałek znajdzie się w dokumencie opowiadającym o słynnej formacji.
Producentami piosenki są Andrew Watt oraz Happy Perez. Jak mówi sama artystka: – Nie ma dnia, w którym nie słuchałabym przynajmniej jednej piosenki Sublime. Oni uosabiają klimat południowej Kalifornii, a jednocześnie stworzyli totalnie wyjątkowy, własny gatunek oraz brzmienie.

Przypominamy, że Lana Del Rey jest gwiazdą tegorocznej edycji Open’er Festivalu. Wokalistka wystąpi w sobotę, 6 lipca.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku