°C

Bardzo galaktyczny i zarazem egzotyczny zestaw Gwiazd w propozycjach!

Warner Music Polska

W tym tygodniu serwujemy odkrywcę nowego gatunku country-trapu, młodziutką Almę, Bebe Rexhę w towarzystwie Jaxa Jonesa, Margaret z prywatnym chłopakiem i ... kosmiczną Sylwię Grzeszczak!

ALMA Perfect
Mimo bardzo młodego wieku Alma gra już na pianinie, gitarze, sama komponuje i pisze teksty. Tłumaczone z hiszpańskiego imię znaczy „dusza”. Jej cechy charakterystyczne to burza loków, duże, niebieskie oczy i przede wszystkim nietypowa barwa i delikatny głos. Mająca bułgarskie i brytyjskie korzenie ALMA od dziecka była związana z muzyką – uczyła się grać na różnych instrumentach. Przygodę ze śpiewaniem jednak zaczęła w formie żartu – publikowała na Instagramie filmiki, w których śpiewała covery swoich ulubionych utworów. To właśnie tam młodziutką Almę zauważył jeden z najlepszych rumuńskich producentów – Christian Tarcea, który zauroczony jej głosem i charyzmą zaprosił ją do współpracy. Tak właśnie powstał debiutancki singiel wokalistki – Perfect!

BLANCO BROWN The Git Up
Hit ‚The Git Up’ wschodzącej gwiazdy country-trapu – Blanco Browna, został okrzyknięty fenomenem we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i wciąż podbija europejskie listy przebojów plasując się na coraz wyższych pozycjach!
Zdobył również ogromną popularność w internecie, Artysta postanowił więc stworzyć charakterystyczną choreografię do utworu. W tym celu nagrał specjalny tutorial z udziałem popularnej artystki country – Lainey Wilson. Filmik był odtwarzany już prawie 8 milionów razy oraz zachęcił wielu internautów do wstawiania własnych wersji tańca nazwanego #TheGitUpChallenge. 

„To niewiarygodne jak szybko i organicznie The Git Up zyskuje popularność, cóż za niesamowite szczęście! Fantastycznie że nagrywacie swoje wersje #TheGitUpChallenge, cieszę się że ten utwór sprawia wam tyle radości!” – komentuje Blanco Brown.

SYLWIA GRZESZCZAK Rakiety
To już czas, Sylwia Grzeszczak odpala „rakiety” i zabiera nas w kolejna muzyczną podróż. Nowy, długo wyczekiwany singiel nawiązuje do pierwszych lotów ludzi na Księżyc, mówi o wielkich marzeniach i przekraczaniu własnych granic. Ma to swoje odzwierciedlenie również w muzyce, artystka postawiła na nowe, innowacyjne brzmienia połączone z rockowym pazurem, jaki od dawna daje się wyczuć na jej koncertach.
Nowy singiel „Rakiety” zobrazowany został fantastycznym klipem, wystartowała też przedsprzedaż nowej płyty Sylwii Grzeszczak. Krążek zatytułowany ‚Best Of Live: 10 Ten Tour’ ukaże się już 20 września.
https://www.youtube.com/watch?v=mXtsNjamCKY

 

JAX JONES; BEBE REXHA Harder
Świeżo po premierze singla ‚One Touch’ z Jess Glynne, dwukrotnie nominowany do nagrody BRIT DJ i producent Jax Jones powraca z kolejnym gorącym duetem! Tym razem artysta zaprosił do współpracy gwiazdę pop Bebe Rexha. Efekt to przebojowy singiel ‚Harder’.
W typowym dla Bebe stylu, tekst ‚Harder’ prezentuje zadziorną stronę Artystki. Piosenka sprawi, że natychmiast zechcecie zatańczyć. Popowo-dance’owe bity charakterystyczne dla Jaxa oferują zastrzyk pewności siebie.

 

MARGARET; KACEZET Chwile Bez Słów
Margaret wydała kolejny singiel promujący nowe wydawnictwo. W utworze ‚Chwile Bez Słów’ występuje z Kacezetem, z którym jest prywatmie związana. ‚Gaja Hornby’ to tytuł pierwszej polskojęzycznej płyty w karierze Artystki. Płyta miała premierę 31 maja 2019.

Margaret i Kacezet nie pierwszy raz występują razem. Wcześniej można było ich zobaczyć w nagraniu ‚Daenerys & Jon Snow’, inspirowaną ‚Grą O Tron’.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.