°C

Apele o pomoc organizacji prozwierzęcych

Kucyk fot. archiwum/facebook Fundacji Centaurus
 

Coraz więcej organizacji wysyła rozpaczliwe apele o pomoc. - Nigdy nie byliśmy w tak skrajnej sytuacji - mówi Norbert Ziemlicki z Fundacji Centaurus - instytucje, firmy, sponsorzy wstrzymały się z dotacjami.

Dzisiaj, 1 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ptaków, porozmawiamy o kondycji organizacji, które pomagają skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom. 

„500 koni i setki innych zwierząt. Chore, kalekie, stare. W obliczu obecnej tragedii, ludzkiej i ponadczasowej, nasze zwierzęta mogą za moment przestać być dla tego świata ważne. Błagamy Was, ostatkiem nadziei. Jeśli możecie… wesprzyjcie je. Błagamy, pomóżcie naszym zwierzakom przetrwać, pomóżcie azylowi nie zniknąć z mapy Europy. Za miesiąc, czy dwa, może już nie być co ratować” – można przeczytać na stronie Fundacji Centaurus, która jak wiele innych organizacji boryka się z trudną sytuacją finansową od czasu epidemii koronawirusa.

Norbert Ziemlicki z Fundacji Centaurus mówi o zwierzętach wracających z adopcji, wstrzymanych dotacjach i środkach, które wystarczą tylko na kilka tygodni funkcjonowania największego azylu dla zwierząt kopytnych w Europie.

Ewa Burda, ornitolog z Ptasiego Azylu, odniesie się do zjawiska swobodnego przemieszczania się zwierząt, które można obserwować w ostatnim czasie w wielu miejscach na Ziemi. Ewa opowie co dzieje się w czasie pandemii w azylu dla ptaków w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ptasi temat obecny również w stałym cyklu Opowieści dzikiej treści. 21:45 Piotr Dziełakowski i jego przygody w terenie.

Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka zwierząt i znawczyni kotów – w Prima Aprilis zastanowi się nad tym, czy zwierzęta celowo nas oszukują?  „Co w kocie piszczy” po 21:20

Emisja audycji 1 kwietnia 2020, godzi. 20:10 – 22:00

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku