°C

„Anioły zostają w domu” – posłuchaj reportażu Cezarego Galka

PIXABAY
 

Sytuacja w Afganistanie przykuwa uwagę całego świata. Przypomniała też o naszym udziale w misjach. Po prawie dwóch dekadach z Islamskiej Republiki Afganistanu wrócili również polscy żołnierze. To jedna z najdłuższych i najtrudniejszych operacji zagranicznych Wojska Polskiego. Wzięło w niej udział ponad 33 tys. żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Pojechali, aby służyć idei stabilizacji sytuacji w tym kraju. Nie wszyscy niestety wrócili.

W zagranicznych misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie przez lata brali udział  również żołnierze lubuscy. W domach pozostawały żony, które starały się zrozumieć decyzje mężów i pomimo wątpliwości wspierać ich działania. Jednocześnie przeżywały to na własny sposób, szukając lekarstwa na strach, zwątpienie i rozłąkę. Archiwalny reportaż nagrany w 2007 roku jest odbiciem wojskowej rzeczywistości w zwierciadle przeżyć kobiet czekających na szczęśliwy powrót mężów do domu. Ten świat jest emocjonalny, prawdziwy i często znany tylko im samym. Na zewnątrz bowiem wypada być pogodną i spokojną. Wraz z bohaterkami reportażu poznamy drugą stronę tematu, który w medialnych newsach skupiał się na działalności ich mężów. Pomimo upływu czasu temat audycji jest w dalszym ciągu aktualny, a ukazane emocje są udziałem wielu kobiet, których mężowie brali, biorą i będą brali udział w zagranicznych misjach wojskowych. Powrót z Afganistanu jest okazją, aby do tematu wrócić.

Posłuchaj audycji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku