°C

Alicia Keys – „Alicia”

 

To bardzo emocjonalny album, na którym Alicia dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi siebie i tego co dzieje się na zewnątrz. Ostatnie miesiące pokazały, że żyjemy w bardzo niespokojnych czasach i ten krążek może pomóc nam znaleźć wewnętrzną siłę by iść dalej, a może nawet zmieniać świat na lepsze. Na płycie poza Alicią usłyszymy Sampha, Miguela, Khalida, Tierrę Whack, Diamond Platnumz czy Jill Scott.

„ALICIA” to jeden z najbardziej personalnych projektów w karierze piętnastokrotnej zwyciężczyni nagrody Grammy, który pokazuje różne oblicza artystki.

O singlu „Underdog”, który został napisany we współpracy z Edem Sheeranem:

„Niektórzy ludzie mogą myśleć, że słowo „underdog” [ang. z góry skazany na porażkę, spisany na straty] ma znaczenie negatywne, jednak ja wiem, że ma wielką moc. Reprezentuje ludzi niedocenionych, którzy stanęli na wysokości zadania i zdołali wszystkich zaskoczyć. Pewnie wszyscy byliśmy w sytuacji, w której musieliśmy pokonać przeciwności losu. To nigdy nie jest łatwe. Moim ulubionym wersem z tej piosenki jest – Mówili, że nigdy mi się nie uda, ale zostałam uformowana, żeby zburzyć formę. Wydaję mi się, że nie ma osoby na tej planecie, która nie czuła się w ten sam sposób.”

O piosence „Love Looks Better”:

„Ta piosenka ma w sobie tyle energii! Opowiada o tym jak bardzo jesteśmy zabiegani, jak szybko się przemieszczamy, że nagle chcemy się zatrzymać, porozmawiać, być ze sobą i zobaczyć, że nasza miłość ciągle ma się dobrze. Sądzę, że każdy doskonale rozumie to wyrażenie. ‚Love Looks Better’  to świetna zapowiedz tego co znajdzie się na moim nowym albumie. Melodia w tym utworze będzie Wam tkwiła długo w pamięci i nie będziecie mogli przestać jej nucić.” – mówi Alicia

O teledysku do „So Done” wyreżyserowanym przez Andy’ego Hines’a (Lizzo, Anderson .Paak), w którym wystąpiła aktorka Sasha Lane (American Honey):

„Jestem bardzo podekscytowana, że mogę podzielić się z fanami „So Done”. Coś takiego nazywamy transem, od takiej energii po prostu nie sposób uciec. Współpraca z Khalidem była wyjątkowa. Ten utwór jest o byciu zmęczonym zmienianiem się tylko po to, żeby kogoś zadowolić i o nie przejmowaniu się pomysłami innych jak powinno wyglądać nasze życie”. – mówi o utworze Alicia Keys.

O piosence „Perfect Way To Die”:

„Oczywiście coś takiego jak perfekcyjny sposób by umrzeć nie istnieje. Ta fraza nawet nie ma sensu, ale to sprawia, że tytuł jest tak mocny i łamiący serce – bo tyle osób umarło niesprawiedliwie. Tekst jest napisany z perspektywy matki, której dzieci zostały zamordowane przez rasistowski system, który uważa, że czarne życie nie jest wartościowe. Wszyscy wiemy, że żadne z tych żyć nie powinno zostać zabrane przez kulturę policyjnej przemocy.”

Artystka planuje w lecie 2021 roku dać albumowi drugie życie podczas trasy koncertowej „ALICIA: The World Tour” – 24 czerwca odwiedzi Tauron Arenę w Krakowie. W marcu piosenkarka wydała książkę „More Myself: A Journey”, która stała się bestsellerem New York Times’a. Alicia Keys to bardzo wszechstronna artystka – zwyciężczyni GRAMMY, piosenkarka, producentka, aktorka oraz aktywistka społeczna. Od premiery swojego debiutanckiego albumu „Songs in A Minor”, sprzedała ponad 65 milionów płyt na całym świecie.

Lista utworów:

1. Truth Without Love

2. Time Machine

3. Authors Of Forever

4. Wasted Energy Featuring – Diamond Platnumz

5. Underdog

6. 3 Hour Drive Featuring – Sampha

7. Me X 7 Featuring – Tierra Whack

8. Show Me Love Featuring – Miguel

9. So Done Featuring – Khalid

10. Gramercy Park

11. Love Looks Better

12. You Save Me Featuring – Snoh Aalegra

13. Jill Scott Featuring – Jill Scott

14. Perfect Way To Die

15. Good Job

\SONY\

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku