°C

Ależ otwarcie roku w propozycjach!

Universal Music Polska
 

Powrót Artura Rojka i zapowiedź Jego nowego krążka, spektakularne duety - Smolasty-Farna, Viki Gabor-Kayah, nowy singiel Pet Shop Boys i coś z kronik Justina Biebera! Głosujcie!

SMOLASTY; EWA FARNA Pełnia
Pierwsza PEŁNIA w 2020 roku wypadła 10 stycznia. To pierwsza pełnia Księżyca w 2020 roku, tym bardziej wyjątkowa, że tego dnia miał swoją premierę duet, którego nikt się nie spodziewał! Smolasty, autor hitów takich jak ‚Fake Love’, ‚Uzależniony’ czy ‚Raj’, zaprosił do współpracy jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek, obdarzoną wyjątkowym głosem Ewę Farną.

– Ostatnio zdałem sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie miałem okazji zrobić duetu z wokalistką. Myśląc o ‘Pełni’ aż się o to prosiło. Zastanawiałem się kto idealnie wpasuje się do tego klimatu i od razu do głowy przyszedł mi ‘pazur’ w głosie Ewy, która co prawda ostatnio z wiadomych względów zrobiła sobie przerwę, ale tym bardziej cieszy mnie fakt, że skorzystała z mojego zaproszenia – tak mówi Smolasty o Ewie Farnej.

– Mega się cieszę, że Smolasty zaprosił mnie do współpracy, bo od razu wkręciłam się w ten numer. Na współpracę decyduję się zawsze dopiero na podstawie piosenki, konkretu, więc słysząc to byłam podekscytowana, że Smolasty pomyślał akurat o matce na rodzicielskim 😊. Mam nadzieje, że moim fanom wpadnie w ucho tak jak mi – ja nie mogę się jej pozbyć od tygodnia 😊 – w ten sposób Ewa Farna opowiada o ‚Pełni’.

 

VIKI GABOR; KAYAH Ramię W Ramię
Supermenka i Superhero łączą siły! Viki Gabor i Kayah we wspólnym utworze! Dwie kobiety. Dwa pokolenia. Dwa niesamowite głosy. Viki Gabor i Kayah łączą siły we wspólnym utworze „Ramię w ramię” – który z pewnością zostanie jednym z największych hitów tegorocznego karnawału!

Utwór, który powstał z połączenia dwóch niezwykłych talentów kobiet z różnych pokoleń – doświadczonej Kayah, która na swoim koncie ma olbrzymi dorobek artystyczny oraz bardzo młodej,choć mogącej pochwalić się międzynarodowym sukcesem jakim niewątpliwie jest zwycięstwo na Eurowizji Junior 2019 – Viki Gabor.

 

PET SHOP BOYS Monkey Buisiness
Nowy singiel Pet Shop Boys ‚Monkey Business’ to kolejna zapowiedź albumu ‚Hotspot’, który ukaże się 24 stycznia 2020 roku. Singiel ukaże się też 7 lutego na vinylu i w formacie CD. Na fizycznym nośniku znajdą się również remiksy utworu. ‚Monkey Business’ to trzeci po ‚Burning The Heather’ i ‚Dreamland’ (featuring Years & Years) utwór zapowiadający album.

 

 

ARTUR ROJEK Sportowe Życie
Prawie 6 lat po premierze solowego debiutu, dyrektor artystyczny OFF Festivalu, ogłasza zakończenie prac nad swoim drugim albumem, który ukaże się wiosną 2020 roku nakładem wytwórni Kayax. Za brzmienie nowego albumu odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex).

Artur Rojek o singlu: – Od początku pomysł na album był taki, że nagrywamy płytę bardziej popową i lirycznie mniej introwertyczną, niż poprzednia. W piosence „Sportowe życie” nie ma charakterystycznego podziału na zwrotkę i refren, ale dzięki temu jej popowość jest mniej standardowa. W pewnym sensie historia, o której tutaj śpiewam, spina tematy poruszane na całej płycie. Doceń to co masz, i przyznaj, że tak naprawdę jesteś prostszy, niż Ci się wydaje. To w niczym Ci nie ujmuje.

 

 

JUSTIN BIEBER ‚Yummy’

W serwisach cyfrowych pojawił się utwór ‚Yummy’. Przed premierą nowego singla artysta udostępnił też zwiastun serialu dokumentalnego ‚Justin Bieber: Seasons’.

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

 

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku