°C

Adopcja to wyzwanie

Jolanta i Grzegorz Dubaniowscy fot. archiwum domowe
 

„Robaczki, do domu" – tak zwraca się Pani Jola do Mychy, Gienia i Gniewka, które zostały adoptowane przez Państwa Dubaniowskich. „Myślę, że adopcja jest dla ludzi odważnych i stawiających czoła wyzwaniom – podkreśla Jolanta Dubaniowska. Jeśli chodzi o adopcje czy kupno psa, to najważniejsze jest współdziałanie dorosłych osób, bo jeżeli jedno chce a drugie troszkę nie chce, to robi się duży problem".

Jak mówi bohaterka audycji – adopcje zwierząt są wyzwaniem. Wiele schronisk i organizacji namawia do adoptowania zwierząt, ale sam proces dla osoby chcącej zaadoptować zwierzę, wcale nie jest łatwy. Trzeba liczyć się z problemami behawioralnymi, z chorobami i wydatkami finansowymi.

Jak przebiegał proces adopcyjny Mychy, Gienia i Gniewka opowiada Jolanta Dubaniowska, właścicielka otwartej na zwierzęta restauracji „7 Życzeń”

Posłuchaj podcastu:

Część 2

 

Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka kotów, technik weterynarii, autorka książek o kotach.

Etapy życia kota. Dlaczego nie wolno zabierać kociąt z gniazda? Czy można zmienić nawyki młodego kota i dlaczego trzeba coraz częściej mówić o kociej geriatrii, która zaczyna się od 11 roku życia zwierzęcia?

Posłuchaj podcastu:

 

Piotr Dziełakowski, edukator ze Wschowy, pomysłodawca pierwszej na świecie transmisji online z żurawiego gniazda i miłośnik tych tajemniczych ptaków – w kolejnej odsłonie cyklu „Opowieści dzikiej treści”

Podcast:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku