°C

Adopcja na dobre i złe

Monika i Wolta fot. Iwona Piątkowiak
 

"... jak piękna i jednocześnie trudna bywa adopcja zwierzęcia ze schroniska: często schorowanego, starszego, wymagającego opieki, przejawiającego problemy behawioralne" - to motto akcji /adopcja na dobre i złe/ promującej adopcje zwierząt ze schroniska w Zielonej Górze.
Akcja to pokłosie spotkania dwóch energicznych kobiet – Iwony Piątkowiak, szefowej Związku Kynologicznego oddział w ZG oraz behawiorystki zwierząt Iwony Hylewskiej.

 Fotografia jest jej pasją, którą wykorzystuje w dobrej sprawie – Iwona Piątkowiak opowie o Monice i Wolcie – suczce na wózku, które stały się bohaterkami sesji fotograficznej Iwony. Więcej o idei projektu w rozmowie.

Podcast:

 

fotografie można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/photo 

a także na stronie fb grupy Przyjaciele zwierząt ze schroniska Zielona Góra https://www.facebook.com/groups/schroniskozg/permalink/

__________________________________________________________

Reportaż

Pierwsza adopcja po prostu się nie udała.  Nie sądziła wtedy, że poniesie tak wielki koszt emocjonalny.  Jednak nie poddała się i stworzyła miejsce dla psów bez szans na dom. Przed 21 zapraszam na reportaż, którego bohaterką będzie pani Katarzyna  – szczególnie polecam tę przejmującą opowieść o bardzo trudnej adopcji.

Historia Pani Katarzyny i jej psów.

Posłuchaj reportażu:

_________________________________________________________

20:15  –  W audycji także o opryskach na komary. Czy opryski mają „uwolnić” nas od przyrody? Dr Sebastian Pilichowski, biolog i bloger  https://www.facebook.com/zywaedukacja

Czy są takie okoliczności, które usprawiedliwiają stosowanie oprysków?

Kto ma oszacować czy komarów jest w tym sezonie za mało bądź za dużo? I co z tego szacunku wynika?

Rozmowa:

_________________________________________________

21:20

O adopcji na dobre i złe także w cyklu „Co w kocie piszczy?”

Behawiorystka, Małgorzata Biegańska-Hendryk opowie również o swoich doświadczeniach z adopcją kotów.

 Jak adoptować kota i czego adopcja nas uczy?

Rozmowa:

_________________________________________________

Wprost z terenu Piotr Dziełakowski, miłośnik żurawi, filmowiec i edukator.

Relacja z terenu:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku