°C

A czas płynie…

W TWOJEJ SPRAWIE

 

     Część starszych ludzi ma swoją dumę, część z nich, nie chce robić kłopotu. Część z nich pomimo dobiegania dziewięćdziesiątki , ciągle oszczędza swoje dzieci, bo „sami dadzą radę”. Nie dają i nie mówiąc nikomu cierpią w zaciszu samotnego mieszkania.

     Ludzie starsi bywają czasem uparci , czasem agresywni, czasem zamęczają problemami, które powstały w ich wyobraźni, czasem wręcz stają się dziećmi. Dzieci nie zostawiamy bez opieki bo to dzieci. Ludziom starszym wierzymy, że sobie poradzą. Jakimś dziwnym sposobem dzieci ludzi starszych wierzą w słowa: „ poradzę sobie”, „jeszcze nieźle chodzę”, „to tylko kawałek”, „mam tu sklep pod nosem”. Nie wychodzą do sklepu bo mają jakże częste ataki depresji starczej. Swoim dzieciom uchyliłyby nieba. Dla nich są w stanie wziąć się w garść, zrobić zakupy, ugotować obiadek.

Październik należy do seniorów.  Naszym moralnym obowiązkiem jest im pomagać – zwłaszcza w perspektywie własnej starości – jeśli my nie okażemy szacunku osobom starszym, możemy być pewni, że młodsze pokolenie nie okaże wsparcia nam. Zwykła rozmowa, spacer czy zachęcenie do innych aktywności zwykle nie wymagają od nas dużego poświęcenia, a mogą dać dużo radości tym, którzy czują się niepotrzebni i odrzuceni przez społeczeństwo.

Ale państwo też ma wobec seniorów obowiązki i tego musimy od rządzących wymagać.

 

BA1WRRGQkNRl7X24yoWSaTlpt8VgyKiF1W5kgoEqnM KMbnaOf0SJ8PrKuUtin3b37eRug=s149 Polskie Radio Zachód 16 lipca 2020

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku