°C

1979, ’89 i ’92… Jak oceniamy polskie czerwce?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Czerwiec w najnowszej historii Polski przynosi ważne daty i wydarzenia.

W 1979 roku miała miejsce pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II. Po słowach papieża Polaka, o potrzebie przemiany naszej ziemi, powstała Solidarność i rozpoczęły się przemiany polityczne w kraju.

Te doprowadziły do 4 czerwca 1989 roku i częściowo wolnych wyborów, które pokazały komunistycznej władzy, że jej czas bezpowrotnie minął. To, czy stało się tak w rzeczywistości, jest przedmiotem dyskusji.

3 lata później, również w czerwcu, dochodzi do tzw. nocnej zmiany, odwołania pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego, który dążył do prawdziwej dekomunizacji w ośrodkach władzy.

Dziś pytamy Państwa o odczucia dotyczące przywołanych czerwcowych dat. Gdzie bylibyśmy dziś, gdyby nie wydarzenia, o których mowa w temacie dzisiejszego Otwartego mikrofonu? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Dziś pytamy Was o czerwiec, miesiąc w najnowszej polskiej historii szczególny.Czekamy na komentarze i telefony ⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 4 czerwca 2019

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku