°C

1979, ’89 i ’92… Jak oceniamy polskie czerwce?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Czerwiec w najnowszej historii Polski przynosi ważne daty i wydarzenia.

W 1979 roku miała miejsce pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II. Po słowach papieża Polaka, o potrzebie przemiany naszej ziemi, powstała Solidarność i rozpoczęły się przemiany polityczne w kraju.

Te doprowadziły do 4 czerwca 1989 roku i częściowo wolnych wyborów, które pokazały komunistycznej władzy, że jej czas bezpowrotnie minął. To, czy stało się tak w rzeczywistości, jest przedmiotem dyskusji.

3 lata później, również w czerwcu, dochodzi do tzw. nocnej zmiany, odwołania pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego, który dążył do prawdziwej dekomunizacji w ośrodkach władzy.

Dziś pytamy Państwa o odczucia dotyczące przywołanych czerwcowych dat. Gdzie bylibyśmy dziś, gdyby nie wydarzenia, o których mowa w temacie dzisiejszego Otwartego mikrofonu? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Dziś pytamy Was o czerwiec, miesiąc w najnowszej polskiej historii szczególny.Czekamy na komentarze i telefony ⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 4 czerwca 2019

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.