°C

65 lat minęło…

W TWOJEJ SPRAWIE

Początki  Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa w Zielonej Górze sięgają roku 1953, kiedy to grupa entuzjastów miłujących śpiew i taniec postanowiła założyć zespół artystyczny. Wówczas nie przypuszczano, że właśnie rozpoczęto długoletnią historię zespołu. Koncertowali w większości krajów europejskich oraz najdalszych zakątkach świata, takich jak Meksyk, Panama, Tajwan, Brazylia, czy Kanada.

 W tym roku Lubuski Zespół Pieśni i Tańca obchodzi 65 – lecie swojego istnienia. Losy jubilata są  niezwykłą wizytówką naszego regionu. Wystarczy przywołać wspomnienia, opisy, fotografie i nagrania, które dokumentują obecność tych, którzy w nim byli i którzy nadal są, dokumentując przecież od wielu lat – jaka ważną rolę pełnią.
Znalezione obrazy dla zapytania lubuski zespół pieśni i tańca zielona góraZnalezione obrazy dla zapytania lubuski zespół pieśni i tańca im ludwika figasaZnalezione obrazy dla zapytania lubuski zespół pieśni i tańca im ludwika figasa
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku