°C

Aż dwie filmowe piosenki w propozycjach!

Magic Records
 

Wyjątkiem od tej filmowej reguły jest nowy singiel Arka Kłusowskiego, intryguje znowu Bryska, Imagine Dragons łączy siły z raperem JID, a do słuchania soundtracków zachęcają U2 i grupa OneRepublic!

AREK KŁUSOWSKI Papierowy Dom

Utwór pochodzi z albumu 'Lumpeks', a w serwisach streamingowych oprócz standardowej wersji, pojawiło się także wykonanie akustyczne. Utwór to manifest pokazujący, że wchodzimy we własną głowę i często mamy pozamykane pewne ujścia, błądzimy w smole. Utwór mówi o tym, że czasami trzeba spojrzeć poza horyzont, który się kształtuje. Często żyjemy według schematu i myślimy, że nasze życie zawsze będzie tak wyglądać, a powinniśmy przeżyć je na maksa, wycisnąć jak cytrynę. 'Papierowy Dom' pokazuje, że wszystko jest bardzo łatwopalne i ruchome, a jedna sytuacja może wywrócić całe życie do góry nogami. W takim papierowym domu prędzej czy później każdy z nas się znajdzie lub już się znalazł. Ważne, aby ten dom nie spłonął i pozwolił przedrzeć się przez codzienne trudności. – dodaje Arek Kłusowski.

 

 

U2 Your Song Saved My Life 

Grupa U2 zaprezentowała nowy singiel 'Your Song Saved My Life', który pochodzi z soundtracku do muzycznej animacji 'Sing 2′. Cały soundtrack ukaże się 17 grudnia 2021 roku, z kolei film trafi do polskich kin 7 stycznia 2022 roku. W sequelu przebojowej animacji 'Sing' z 2016 roku Bono wcielił się w postać rockandrollowego lwa zwanego Clay Calloway.

 

 

 

IMAGINE DRAGONS; JID Enemy 

Imagine Dragons, laureaci Grammy i pogromcy rockowych list przebojów, połączyli siły z jednym z najciekawszych raperów z Atlanty, J.I.D-em. Efektem tej nietuzinkowej kooperacji jest elektryzujący singiel 'Enemy'. Piosenka pojawi się w nadchodzącym animowanym serialu z uniwersum 'League Of Legends' – 'Arcane' oraz na towarzyszącym produkcji soundtracku. 

– 'Enemy' jest o łagodzeniu wewnętrznego sporu w świecie, w którym trudno ufać nawet sobie samemu – wyjaśnia wokalista Imagine Dragons, Dan Reynolds. – W 'Arcane' życie zmusza dwie siostry, by podążały różnymi drogami, co zagraża całemu miastu. Tak jak serial, tak i piosenka ma mieć zarówno osobisty wymiar, jak i szerszy kontekst dotyczący podziałów w społeczeństwie.
Za produkcję singla odpowiada duet Mattman & Robin (Nick Jonas, Celeste), który pracował przy dwóch utworach z najnowszej płyty Imagine Dragons, 'Mercury – Act 1′. Miksami zajął się 14-krotny zwycięzca Grammy, Serban Ghenea.

 

 

BRYSKA BFF

Bryska idzie za ciosem – najbardziej elektryzująca nowa wokalistka tego roku udostępnia utwór, który zaraz zastąpić może na listach przebojów jej aktualny hit 'lato (pocałuj mnie)'. 'BFF' czyli angielski skrót na 'najlepszą psiapsi' to celny i dowcipny komentarz na rolę social mediów w dzisiejszych czasach, oczywiście w charakterystycznym, lekko ironicznym 'bryskim' stylu. Piosenka z pięknym, kolorowym videoklipem trafia do fanów na tydzień przed premierą mini-albumu 'jestem bryska', będącego przeglądem najlepszych utworów wydanych przez Artystkę w ciągu ostatniej połowy tego roku. Znajdą się na nim najchętniej słuchane przez fanów – 'panika', 'odbicie', 'drama' i tytułowa 'jestem bryska' i 'lato (pocałuj mnie)' w dwóch wersjach.

 

 

ONEREPUBLIC Sunshine

Utwór został nagrany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu 'Clifford the Big Red Dog'. Premiera utworu odbyła się w środę, 10 listopada. Sunshine został nagrany specjalnie na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu, którego premiera odbyła się w dniu premiery singla. Fragment utworu można było usłyszeć w jednym ze zwiastunów filmu.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku