°C

Jak nauczyć dzieci zdrowego odżywiania?

Fot. Pixabay
 

Nawet 1/3 dzieci i młodzieży boryka się z problemem otyłości. Często jedzą niezdrowo, podjadając przetworzone przekąski i pijąc słodzone napoje.
Aby zmienić ten trend fundacja "Polskie Dzieci" zachęca do udziału w programach żywieniowych, ucząc najmłodszych i rodziców, że zdrowe posiłki są smaczne i szybkie w przygotowaniu. Na ten temat porozmawiamy z Natalią Bujak, prezeską fundacji 'Polskie Dzieci".

Podczas audycji sprawdzimy także w jaki sposób przebiegają egzaminy praktyczne przyszłych lekarzy, a obecnie studentów medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego. O egzaminach opowiedzą: szefowa Centrum Symulacji Medycznej Agnieszka Żeromska – Michniewicz oraz lekarz medycyny ratunkowej Szymon Michniewicz. Czy dzieci powinny przyjmować suplementy diety? Na te i wiele innych pytań odpowiada dietetyk Justyna Niziołek z Fundacji Polskie Dzieci Org. 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku