°C

Sfotografuj opactwo – zachęca lubuski konserwator

Fot. Jan Mazur
 

Pałac, Park Książęcy, liczne zabytkowe kościoły i pałacyki, mury obronne, dawny szpital św. Doroty, ratusz, wieża ewangelicka i wreszcie opactwo Kanoników Regularnych, czyli Zespół Poaugustiański oraz wiele innych obiektów - w Żaganiu mówią wieki. Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków wraz z żagańskim magistratem i przyklasztorną parafią zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie fotograficznym.

Tematem jest opactwo, które 10 lat temu zostało uznane za Pomnik Historii, czyli zabytek o szczególnym znaczeniu dla kultury naszego kraju.
O konkursie i opactwie prosto z Żagania Renata Wcisło:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku