°C

Ostatnie propozycje kwietnia!

Mystic Production
 

Sound'N'Grace w duecie z Kamilem Bednarkiem, nowa propozycja Dotana, 'Syn Idealny', czyli Arek Kłusowski, niezawodna Miley Cyrus i duet, którego nikt się nie spodziewał - P!nk i Rag'N'Bone Man!

DOTAN Mercy
Znany z wielkich radiowych przebojów 'Numb' i 'There Will Be A Way' holendersko-izraelski wokalista powraca z nowym singlem. Dotan Harpenau, lepiej znany pod pseudonimem Dotan, to holendersko-izraelski wokalista, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Od wielu lat mieszka w Holandii, ale nad swoimi piosenkami pracuje również w Wielkiej Brytanii. Artysta ma duszę romantyka, co mocno słychać w jego twórczości. Jego utwory są zawsze bardzo melancholijne, ale i z wyjątkowo ważnym i życiowym przekazem.

Najnowszy utwór Dotana, 'Mercy', muzycznie nawiązuje do 'Numb', ale za sprawą orkiestrowych chwytów aranżacyjnych brzmi jeszcze bardziej okazale. Jak zawsze w przypadku Dotana, nie mogło zabraknąć konkretnego przekazu. Artysta komentuje:
– 'Mercy' to piosenka o zerwaniu więzi z przeszłością, ze świadomością, że nie ma powrotu. Ludzie mogą ci wybaczyć tylko wtedy, gdy naprawdę wybaczysz sobie i w pełni zaakceptujesz samego siebie.

 

 

AREK KŁUSOWSKI Idealny Syn
'Idealny Syn' to drugi, po świetnie przyjętej 'Antarktydzie', singiel zapowiadający nowy album Arka Kłusowskiego. Utworowi towarzyszy wyrazisty teledysk w reżyserii Miłosza Sakowskiego. Rozpoczęła się także przedsprzedaż albumu 'Lumpeks', którego premiera przewidziana jest na drugą połowę maja.

 

 

SOUND’N’GRACE; KAMIL BEDNAREK Nasz Ślad
Po krótkiej przerwie Sound’n’Grace wracają z kolejną muzyczną nowością. Stworzony we współpracy z Kamilem Bednarkiem utwór 'Nasz Ślad' pochodzi z ostatniego albumu zespołu 'Początek’'. Współautorem muzyki jest Josef Hedinger – amerykański kompozytor i wokalista, a produkcją zajął się Michał Kush.

– Nagrywając ten utwór nie sądziliśmy, że jego wydźwięk nabierze dodatkowej mocy w dzisiejszych czasach. Pandemia wówczas miała trwać parę tygodni, a realia są takie, że kultura zdążyła już poryć się grubą warstwą kurzu. Zamknięci jako pierwsi, otwierani ostatni… Czujemy, że emocje, które zdążyły się w nas zdążyły się nagromadzić, w końcu muszą znaleźć wentyl, bo się po prostu udusimy – mówią Sound’n’Grace.

Teledysk do utworu wyreżyserował Piotr Dylewski. 

 

 

RAG’N’BONEMAN; P!NK Anywhere Away From Here
Utwór opowiada o uczuciu dyskomfortu w towarzystwie.
– Ten kawałek to szczere spojrzenie na chęć zniknięcia z niekomfortowych sytuacji. Opowiada o słabościach, które wszyscy mamy. To zaszczyt, że P!nk pojawiła się w tej piosence i ogromne się cieszę, że mogłem z nią współpracować – mówi o kawałku Rory.

– Po raz pierwszy spotkałam Rag’n’Bone Mana podczas europejskiej trasy w 2017 roku, niedługo po tym jak usłyszałam 'Human'. Od tego momentu zakochałam się w jego głosie. Gdy go poznałam od razu zauważyłam, że ma wspaniała duszę. Wiedziałam, że chcę z nim współpracować. Singiel 'Anywhere Away From Here' to dla nas idealna piosenka. Ogromnie się cieszę, że mogłam być jej częścią – mówi P!NK.

 

 

MILEY CYRUS Angels Like You
'Angels Like You' to trzeci singiel promujący album 'Plastic Hearts' Miley Cyrus. Płyta Miley zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Top Rock Albums Billboardu oraz na drugim miejscu listy Billboard 200.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku