°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 28.02.2021

Fot. Pixabay
 

Co dla mieszkańców Zielonej Góry będzie oznaczać powołanie nowego Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego przy os. Mazurskim? Dlaczego warto budować budki lęgowe dla ptaków i jak zgłębić ten temat? Po co zimą wysiewać w doniczkach zioła? To tematy dzisiejszego programu.

Czym się zająć w oczekiwaniu na wejście do ogrodu? – Na przykład stworzeniem budek lęgowych – podpowiada zielonogórska ogrodniczka Beata Tokarz. – Zaproszenie ptaków do ogrodu, z pewnością zaprocentuje – dodaje nasza rozmówczyni:

 

Jak już mówiliśmy w programie w Zielonej Górze ma powstać zespół przyrodniczo-krajobrazowy przy os. Mazurskim. Dziś wracamy do tematu i pytamy doktora Sebastiana Pilichowskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego co takie decyzje oznaczają dla mieszkańców.

Czy warto wysiewać zioła w doniczkach? Jeśli tak to które z nich? – na ten temat Izabela Patek rozmawia z Beatą Patrycją Klary. 

Kolejny program, nieco inny niż dotychczasowe, w odświeżonej formule i z szerszą tematyką, ale jak najbardziej związaną z przyrodą i ekologią pojawi się na antenie Radia Zachód w niedziele 7 marca o 8:15. Do usłyszenia w Lubuskim Szlaku Natury.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku