°C

Śladami Powstania Wielkopolskiego

graf: IPN
 

Dziś w cyklu "Historie pisane na nowo" tematem była 79 rocznica powstania Armii Krajowej. Wyemitowaliśmy archiwalne wspomnienia byłych żołnierzy AK. Opowiedzieliśmy też o projekcie „Śladami Powstania Wielkopolskiego”. W jego ramach powstał film dokumentalny oraz materiały do lekcji tematycznych w szkołach. Był też dokument „Na ojczyzny łono” o bitwie pod Kargową z 12 lutego 1919 roku. To historia ośmiu powstańców wielkopolskich, którzy polegli w bitwie pod Kargową. Zostali pochowani po niemieckiej stronie granicy. Dopiero po kilku latach ich szczątki zostały sprowadzone do Polski.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku