°C

SEEB – „Sad In Scandinavia”

 

Nominowany do Grammy norweski duet Seeb prezentuje debiutancki album „Sad in Scandinavia”. Głównym singlem promującym wydawnictwo jest „Run It Up” z gościnnym udziałem K Camp, Tima Northa i Marty’ego Jamesa.
Mocno zainspirowany wydarzeniami z 2020 roku, „Sad in Scandinavia” oferuje słuchaczom moment eskapizmu. Flirtując z epickimi klawiszami, emocjonalnymi tekstami i dyskotekowymi przebojami, Seeb – Simen Eriksrud i Espen Berg – w pełni uchwycili prawdziwą nordycką melancholię.

Jak tłumaczą artyści:
Chcieliśmy stworzyć bardzo ludzką płytę. Wszyscy jesteśmy zamknięci od tak dawna. Wydaje się, że nasza płyta to muzyka z innego świata. W pewnym sensie tworzymy alternatywną rzeczywistość na tej płycie. To nasz sposób na radzenie sobie z tym bardzo mrocznym okresem. Z izolacją. Każdego dnia robiliśmy bardzo długie spacery po lesie. Mamy to szczęście, że żyjemy w mieście z łatwym dostępem do natury.
Na wydawnictwo trafiły ulubione kawałki fanów, w tym m.in. „Grip” ft. Bastille, „Unfamiliar” ft. Goodboys & VRVY, „Free To Go”, „Don’t You Wanna Play” oraz tytułowe „Sad in Scnadinavia” ft. Zak Abel. Główny singiel z wydawnictwa, „Run It Up”, to doskonały przykład lekkiej produkcji oraz wszechstronności duetu. Gitarowe riffy i vibe z lat zerowych tworzą niezwykle chwytliwy kawałek. Seeb tak opowiada o utworze:
„Run It Up” to opowieść o dobrym czasie i życiu chwilą. Odpuszczaniu rozpraszaczy i dramatów, docenianie każdej minuty naszego istnienia. O tym, by nie zniechęcać się i robić to, co uważamy za słuszne.
Simen i Espen zyskali światowy rozgłos za sprawą remiksu „I Took A Pill In Ibiza” Mike’a Posnera z 2016 roku – jest to 39. najchętniej streamowany utwór ostatniej dekady. To właśnie ten utwór zapewnił duetowi nominację do Grammy oraz możliwość współpracy z takimi gwiazdami jak Coldplay, Taylor Swift, Ed Sheeran, 5 Seconds Of Summer, Bastille i Dagny.
Utwory współtworzone przez Seeb mają ponad 70 odznaczeń złotej lub platynowej płyty.

 

01. Seeb Feat K Camp, Tim North & Marty James – Run It Up

02. Seeb X Goodboys X Hrvy – Unfamiliar

03. Seeb Feat Dan Caplen And Svidden – Feel It Again

04. Seeb, Kiddo – Last Dance

05. Seeb Feat Zak Abel – Sad In Scandinavia

06. Seeb – Don’t You Wanna Play Feat. Julie Bergan

07. Seeb Feat. Andreas Moe – Sleepwalk

08. Seeb Feat. St. Lundi – Colourblind

09. Seeb Feat Dagny – Drink About

10. Seeb Feat Bastille – Grip

11. Seeb With Olivia O’brien And Space Primates – Fade Out

12. Seeb Feat. Emelie Hollow – Safe Zone

13. Seeb & Sivv Feat Simone – The Things You Do

14. Seeb Feat Andreas Moe – Why Change

15. Seeb Feat. Simon Jonasson – Numbers

16. Seeb X Highasakite – Free To Go

17. Seeb – Whiteout


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku