°C

Jak oceniamy ostatnie ataki na katolików i pamięć o św. Janie Pawle II?

Radio Zachód
 

Dewastowanie kościołów, zakłócania mszy, ataki na księży oraz na pamięć o św. Janie Pawle II. Taka jest rzeczywistość ostatnich tygodni związana z ekstremalną aktywnością lewicowo - liberalnych środowisk skupionych wokół tzw. Strajku Kobiet.

Liderki tego ruchu od początku protestów do głównego postulatu aborcji na życzenie, dodawały hasła antyklerykalne, uderzające w wiernych Kościoła i sam Kościół Katolicki. Ostatnio podczas konferencji prasowej orzekły min., że chrzczenie dzieci jest przestępstwem, oraz zapowiedziały wsparcie dla uczniów, których rodzice zmuszają do udziału w obrządkach religijnych. Zaapelowały również o narodową apostazję i zakaz nadawania szkołom imienia papieża Polaka. W Otwartym mikrofonie pytamy Państwa o ocenę tych postulatów oraz o to jak powinni reagować na nie wierni Kościoła i sam Kościół Katolicki? Pyta Janusz Życzkowski.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku i Twitterze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku