°C

Ostatnie październikowe propozycje do Listy!

Universal Music
 

Bardzo taneczni K-popowcy z BTS dynamicznie rozkręcają swoją karierę, na początku drogi jest Sonia Maselik, tuzy rocka AC/DC i Pearl Jam zapowiadają nową porcję muzyki, wraca także Elvis lat 80-tych - Shakin' Stevens! Ależ to będzie tydzień!

BTS Dynamite

Globalne supergwiazdy – koreański zespół BTS – przesyłają nieco nadziei całemu światu wraz premierą nowego, disco popowego singla ‚Dynamite’. W ‚Dynamite’ BTS śpiewają z radością i pewnością siebie, chwaląc te małe rzeczy w życiu, które sprawiają, że życie jest wyjątkowe oraz wartościowe. Celem piosenki jest dodanie światu tak potrzebnej energii w czasach pandemii COVID-19.  Utwór powstał we współpracy z Davidem Stewartem i Jessicą Agombar, znanymi z ‚What A Man Gotta Do’ Jonas Brothers oraz ‚I Love You’s’ Hailee Steinfeld. 

 
 
SONIA MASELIK Nie Mów Nic Nikomu

Sonia Maselik to wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów pochodząca z Piekar Śląskich. Ukończyła szkołę muzyczną im. Mieczysława Karłowicza II stopnia w Katowicach, gdzie stawiała swoje pierwsze kompozytorskie kroki. Sonia próbowała swoich sił m.in. w programach Must Be The Music czy Mam Talent.  ‚Nie Mów Nic Nikomu’ to jej najnowszy singiel, a zarazem nowy muzyczny rozdział. W tym utworze wokalistka w sposób humorystyczny opowiada o tym, że nie warto przejmować się hejtem oraz plotkami jakie czasem powstają na nasz temat. Plotki żyją zawsze własnym życiem i nie mają pokrycia z rzeczywistością. Należy kochać siebie za to jakimi jesteśmy naprawdę. Piosenka pokazuje kobietę silną, zdecydowaną, nie bojącą się marzyć i walczyć o swoje marzenia. Piosenka łączy w sobie elementy pop-u oraz stylu retro z lat 60-tych. Zabawny tekst, szybki rytm, zapamiętywane i melodyjne frazy oraz wesołe akordy wprowadzą słuchacza w pozytywny nastrój. Stworzona została we współpracy z producentami MAVOOI oraz PUK Music.

 
 
SHAKIN STEVENS Wild At Heart

Z okazji celebracji 40 lat niesamowitej kariery, Shakin’ Stevens zapowiada kolejny, wyjątkowy album – ‚Fire In The Blood’. Podstawowa wersja nowego longplay’a będzie kolekcją 26-ciu legendarnych hitów Stevensa. Artysta osobiście wybrał utwory, a wśród nich znajdą się m.in największe przeboje takie jak ‚The Ole House’ czy ‚Oh Julie’. Nie zabraknie również innych docenionych singli np. ‚Merry Christmas Everyone’ czy ‚A Rockin’ Good Way’ w duecie z Bonnie Tyler, ponieważ album ukaże się także w trzypłytowej wersji, która zawierać będzie aż 54 utwory! ‚Fire In The Blood’ będzie dostępny w formacie CD oraz na płytach winylowych.

– Rozszerzona wersja Fire In The Blood zawierać będzie wszystkie wydane przeze mnie single! – wspomina Shakin’ Stevens. – To ukazuje zakres muzycznych stylów, w których poruszałem się na przestrzeni tych 40-stu fantastycznych lat mojej kariery. Począwszy od surowego rock’n’rolla, do klasycznego rocka i country bluesa oraz wielu pokrewnych gatunków w międzyczasie. – komentuje Artysta.

 
 
PEARL JAM Get It Back

Pearl Jam z premierowym utworem! Utwór został nagrany na potrzeby charytatywnej składanki ‚Good Music To Avert The Collapse Of American Democracy, Volume 2’, która była dostępna przez 24 godziny 2 października. Teraz piosenka pojawiła się w serwisach cyfrowych. Przypominamy, że podstawową dyskografię Pearl Jam zamyka album ‚Gigaton’ wydany w marcu 2020, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów oraz krytyków muzycznych.

 
 
AC/DC In The Dark

Zespół AC/DC wraca po 6 latach przerwy! Ich 17 w karierze album nosi nazwę ‚Power Up’ i będzie miał premierę 13-ego listopada. Już 7-ego października AC/DC podzieliło się z fanami pierwszym singlem ‚Shot In The Dark’, który współtworzyli Angus Young (gitara prowadząca), Brian Johnson (wokal prowadzący), Cliff Williams (gitara basowa), Phil Rudd (perkusja) oraz Stevie Young (gitara rytmiczna). Z zespołem przy najnowszej płycie współpracował znany wszystkim fanom producent – Brendan O’Brien. 

Album ‚Power Up’ zostanie wydany w wielu wersjach, co z pewnością zadowoli muzycznych kolekcjonerów. Ciekawostką jest limitowana edycja Deluxe, która zawiera specjalny neonowy napis i wbudowany głośnik, z którego będzie można usłyszeć piosenkę ‚Shot In The Dark’, Wewnątrz znajdziemy m. in. książeczka z unikatowymi zdjęciami.

 
 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku