°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 18.10.2020

Fot. Pixabay
 

Co sadzimy o tej porze w ogrodach, by cieszyć się pięknym kwitnieniem wiosną? Marcinki – kwiaty jesieni. Co lubią i jak je pielęgnować? Przyjrzymy się też sąsiedzkim konfliktom na działkach.

Zaczynamy od rozmowy o tym, co można w drugiej połowie października posadzić,  żeby na wiosnę w naszych ogrodach było kolorowo. Centrum ogrodnicze pod Zieloną Górą odwiedziła Zofia Popielecka:

Kwiatami, które kojarzą się z jesienią są tzw. marcinki – to bardzo wdzięcznie wyglądające rośliny na przydomowych rabatach. O tym co lubią marcinki i w jaki sposób o nie dbać? Izabela Patek rozmawia z Grzegorzem Przybylskim, botanikiem z Barlinka.

Czego najczęściej dotyczą spory sąsiadujących ze sobą działkowców? Staramy się minimalizować ryzyko ich występowania, tworząc regulaminy funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych – mówi w rozmowie z Radiem Zachód Rafał Hawryluk z Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze. Zupełnie jednak konfliktów nie da się uniknąć:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku