°C

Kolejna porcja nowości do Listy!

Universal Music
 

W tym tygodniu serwujemy w głosowaniu nowe nagrania Eweliny Lisowskiej, duety Dua Lipy z DaBaby i Kayah z Mery Spolky, polecamy także nową piosenką Bastille i powrót czeskiego Artysty Mikolasa Josefa!

MIKOLAS JOSEF Lalalalalalalalalala

Mikolas Josef to jeden z najczęściej streamowanych czeskich artystów w historii. W 2018 roku wystąpił w konkursie Eurowizji z piosenką ‚Lie To Me’. Zajął wtedy rekordowe dla Czech 6. miejsce.
Jego późniejsze single ‚Acapella’ czy ‚Colorado’ zawojowały listy przebojów w rodzimych Czechach i Polsce. Długo oczekiwany singiel ‚Lalalalalalalalalala’ inspirowany jest przezwyciężaniem niepokoju, z którym zmagał się Mikolas i który spowodował jego wycofanie się z mediów społecznościowych na początku 2020. Teraz powraca z nową siłą, energią i genialną propozycją na jesienne playlisty!

 
 
KAYAH; MERY SPOLSKY Królestwo Kobiet

‚Królestwo Kobiet’ to świat, w którym kobiety biorą sprawy w swoje ręce i same decydują o sobie i swoim życiu. Są odważne, zawsze biorą się w garść, głowę noszą wysoko i nie cofną się przed niczym. To kobieca solidarność, bo kobieta to siła! W ‚Królestwie Kobiet’ wiesz, że masz przy sobie bratnie dusze, na które zawsze możesz liczyć, które nigdy Cię nie zawiodą i pomogą przejść przez najcięższe chwile. Czasy izolacji dobitnie pokazały, że by normalnie funkcjonować, potrzebujemy bliskości i wsparcia drugiego człowieka. Singiel ‚Królestwo Kobiet’ to efekt pracy niecodziennego duetu Kayah i Mery Spolsky – już od kilku tygodni mocno wyczekiwany przez fanów! Zapowiada się klubowy przebój tego sezonu. Piosenka jest hołdem dla siły i jedności kobiet.

 
 
EWELINA LISOWSKA Nie Mogę Zapomnieć

W swoim najnowszym singlu Ewelina śpiewa o utraconej relacji i o tęsknocie za tym co było. Tekst ma jednak drugie dno. Utwór powstał we współpracy z Mikołajem Trybulcem i Moniką Wydrzyńską, którzy na co dzień tworzą zespół Linia Nocna.

 
 
DUA LIPA; DABABY Levitating

Dua Lipa przedstawia nowy singiel ‚Levitating’, który z miejsca przenosi słuchacza na taneczny parkiet. Za produkcję kawałka odpowiadają Koz & Stuart Price. Niesiony funkową energią utwór swymi wersami wzbogacił DaBaby, czyli rapowy fenomen, który odkąd podpisał kontrakt z Interscope w 2019 roku zgromadził ponad 7 miliardów streamów. ‚Levitating’ promuje album ‚Future Nostalgia’, który dotarł na szczyt listy sprzedaży. Z płyty pochodzą także single ‚Don’t Start Now’, ‚Physical’ i ‚Break My Heart’. Piosence ‚Levitating’ towarzyszy futurystyczny klip nawiązujący do stylistyki art-deco.

 
 
 
BASTILLE Survivin’

Po wakacyjnej niespodziance w postaci nagranego wspólnie z Grahamem Coxonem singla ‚What You Gonna Do?’, Bastille zmienia stylistykę w prowokującym singlu ‚Survivin’’ – żywej opowieści o tej wersji nas samych, którą decydujemy się pokazywać innym. Na tle zniewalająco odmiennego brzmienia, lider grupy Dan Smith osiąga nowy poziom bezpośredniości, gdy zastanawia się nad niepokojem, wątpieniem w samego siebie oraz przytłaczającym współczesnym światem.

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku