°C

„Trzy minuty romansu”- reportaż Renaty Wcisło w środę po 18.00

WCISŁO
 

WPOMINAMY REPORTAZOWY ROK 2020

Szóstego stycznia rozpoczyna się na całym świecie karnawał. W tym roku z konieczności będzie on obchodzony zapewne inaczej, ale miłość do zabawy i tańca można realizować  w różny sposób, bardziej kameralnie. Można też posłuchać reportażu o tanecznej pasji.

Już po raz drugi na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku pomimo pandemii w żagańskim pałacu odbywał się Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego „Tango Barocco”. Oczywiście z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.

Inicjatorką i jednym z organizatorów imprezy jest Monika Parker z Żagania, której taniec towarzyszy od dziecka. Potrafi tańczyć wiele godzin, jeździ po świecie w poszukiwaniu ”tangowych spotkań”, doskonali swoje umiejętności i stara się zainteresować swoją pasja innych.

Przez cztery dni w mieście odbywały się tzw. milongi: śniadaniowe, popołudniowe, wieczorne i nocne, aż do świtu. A tango jest jak… romans, a właściwie trzy minuty romansu…

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku