°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 9.08.2020

Fot. Pixabay
 

Jak zmieni się gorzowski Park Kopernika? Jak dobrze zadbać o floksy, by cieszyły nas pięknym wyglądem i zapachem? Gołębie miejskie – to tematy dzisiejszego programu.

Po Parku Siemiradzkiego w Gorzowie, prac modernizacyjnych doczekał się wreszcie Park Kopernika. To jedno z najstarszych zielonych miejsc w mieście, gdzie będąc dziećmi – wolny czas spędzało wielu gorzowian, już teraz zupełnie dorosłych.

Materiał Anny Przybylak.

Czas na odwiedziny w ogrodzie Iwony Świekatowskiej z Drezdenka, w którym królują floksy. Co zrobić, by te pięknie wyglądające i pachnące kwiaty zdobiły nasze ogrody? Pani Iwona opowiedziała Izabeli Patek.

 

Na koniec rozmowa o gołębiach bytujących w przestrzeni miejskiej. Ciekawostki o ich zwyczajach przybliża pracownik ogrodu botanicznego Sebastian Pilichowski.

Dziś to już wszystko. A w programie za tydzień przyjrzymy się m.in. kolejnemu parkowi w regionie, który przechodzi metamorfozę – parkowi miejskiemu w Sławie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku