°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 2.08.2020

Fot. Pixabay
 

Sezon na przetwory. Rosnące do góry nogami pomidory w ogrodzie Agaty i Bogdana Wrocińskich. Problem suszy. To tematy naszego dzisiejszego spotkania w audycji poświęconej ogrodom, działkowcom i przyrodzie.

Sezon na robienie przetworów z owoców i warzyw w pełni. W poniedziałki, środy i piątki gwarno i tłoczno jest na ryneczku przy ulicy Jerzego. Zielonogórzanie zakupy robią we wtorki, czwartki i sobory. Agnieszka Dobosiewicz sprawdzała co kupują gorzowianie.

Aktualnie na gorzowskim ryneczku można także kupić także jagody, jeżyny, bób, fasolę czy kurki. Są też kwiaty: ostróżka, szałwia, jeżówki, tytoń ozdobny i liliowce.

Ponownie odwiedzamy gościnny ogród Agaty i Bogdana Wrocińskich, który pachnie ziołami, a wielką atrakcją tego miejsca są rosnące do góry nogami pomidory. To niezwykłe miejsce odwiedziła Izabela Patek.

Jak racjonalnie podlewać, jak zabrać się za gromadzenie deszczówki, dlaczego warto wykorzystywać tzw. wodę szarą? Co możemy robić w ogrodzie na przełomie lipca i sierpnia? Rozmowa z Beatą Tokarz ze Studia Zieleni BEA.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku