°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 12.07.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie m.in. o nawożeniu różaneczników, mydlnicy lekarskiej i jastrzębcu plamistym. Odwiedzimy ponad stuletni ogród muzealny w Gorzowie. Zajrzymy też na różany ogród Krystyny Jarosz.

Na początek ogród Pani Krystyny Jarosz z Gorzowa. Rosną w nim fantastyczne róże wielu gatunków. Ogród odwiedziła Izabela Patek.

Teraz materiał z zielonogórskiego ogrodu botanicznego i rozmowa o pracach ogrodowych początku lipca – te toczą się m.in. wokół różaneczników, które już skończyły kwitnienie. Przybliżymy też kilka innych ciekawych roślin ogrodowych.  Rozmowa z Sebastianem Pilichowskim:

Na koniec programu odwiedzamy zabytkowy, ponad stuletni ogród Muzeum Lubuskiego imienia Jana Dekerta w Gorzowie. Z ogrodnikiem muzealnym Ryszardem Kwiecińskim rozmawia Izabela Patek. Opiekujący się tym pięknym o każdej porze roku miejscem pan Ryszard opowiada między innymi o klonach, dębach oraz o orzechu tureckim. Będzie także mowa o glicynii oraz o floksach i hostach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku