°C

Świeża porcja listowej muzyki

De Mono
 

Co powiedzie na powrót dwóch wakacyjnych szlagierów w nowej interpretacji? Shaggy i Conkarah, a także Wes i Robin Schulz zabrali się za nowe wersje znanych hitów, w propozycjach także nowe piosenki Fransa, De Mono i Natalii Nykiel!

SHAGGY; CONKARAH Banana – Dave Aude Remix Radio Edit

Remix utworu ‚Banana’, który zostanie dodany do albumu Shaggy ‚Hot Shot 2020’. 

 
FRANS On A Wave

Szwedzki Artysta zapowiada swoja debiutancką płytę o nazwie ‚Present’, która będzie miała swoją premierę 24 lipca. Frans mówi – ‚Jestem dumny, że po przeprawieniu się przez 120 utworów, nieskończone godziny ciągłych zmian gatunkowych przez cztery lata, w końcu stoję z przekrojową kolekcją moich doświadczeń w ręku. Te piosenki reprezentują zmianę z mojego 16-letniego wcielenia do tego kim jestem dziś. Podróż tego albumu przechodziła przez wiele faz. Jedna z nich to zwiedzanie szerokiego spektrum dźwięków, które prowadziły do różnych muzycznych rozwiązań. Nigdy nie byłem zwolennikiem wydawania singla za singlem, by jeden z nich osiągnął sukces ‚If I Were Sorry’. Zamiast tego wole podzielić się szerszą perspektywą tego jakim jestem muzykiem. ‚Present’ to prezent dla mnie samego i każdego kto zastanawia się co u mnie słychać. To takie odświeżenie odpowiedzi na pytanie – co się dzieje z Fransem. Mam nadzieję, że spodobają Wam się te kawałki, nawet te dziwniejsze’.

 
 
DE MONO Tanna

To nowy singiel zespołu DE MONO prowadzonego przez Marka Kościkiewicza zatytułowany ‚Tanna’. Piosenkę zaśpiewał Tomek Korpanty, który jest aktualnym wokalistą DE MONO. Obok niego w zespole występują Robert Chojnacki, Wojtek Wójcicki i Łukasz Przesmycki. Tekst i muzykę napisał Marek Kościkiewicz. Nagrał też większość instrumentów i zrealizował je w ZIC-ZAC Studio na warszawskiej Sadybie. 

Piosenka jest moją refleksją na temat ostatnich miesięcy spędzonych w domu’ – mówi Marek.

 
 
ROBIN SCHULZ; WES  Alane
 
Robin Schulz i Wes przedstawiają nową wersję Alane! 24 lata po premierze ‚Alane’ ponownie porwie Was do tańca. Znany z realizacji takich numerów jak ‚Prayer In C’, ‚Waves’ czy ‚Sugar’, jak mało kto potrafi nadawać klasykom współczesne brzmienie. Tym razem sprawa jest była o tyle prosta, że Robin jest wielkim fanem utworu. – ‚Alane’ to jedna z moich ulubionych piosenek – mówi Schulz. – Każdy zna ten numer, a niewiele jest takich ponadczasowych hitów. Z miejsca wprowadza w dobry nastrój, a jego język nadaje mu unikatowy charakter. Miałem pomysł na stworzenie własnej wersji i bardzo chciałem ją wypuścić przed wakacjami.

Menedżer Robina skontaktował się z Wesem i zapytał o możliwość współpracy. – Nie tylko go namierzył, ale i doprowadził do spotkania w Paryżu – wspomina Schulz.

– Świetnie się bawiliśmy, było sporo śmiechu i rozmów o muzyce – wspomina Wes. Jak się okazało, nie tylko Robin jest fanem twórczości Wesa, ale i Wes lubi dokonania Schulza. – Robin Schulz jest jednym z najlepszych DJ-ów/producentów na planecie – przekonuje Wes, który jest zachwycony nową wersją „Alane”. – Razem ze swoją ekipą, doskonale wiedział, jak nadać piosence nowe brzmienie, jak stworzyć te wspaniałe harmonie. W studiu popłakałem się ze szczęścia.

 
 
NATALIA NYKIEL  Atlantyk

Natalia Nykiel z muzyczną woltą o 180 stopni! Po bardzo alternatywnym i odważnym mini albumie ‚Origo’ Natalia Nykiel robi muzyczną woltę o 180 stopni. Countrowy ‚Atlantyk’ to zaskakująca propozycja dla fanów królowej polskiego electropopu, ale jednocześnie kontynuacja podróży do muzycznych korzeni.

Natalia prezentując się w nowej odsłonie zdaje się potwierdzać, że doszła do miejsca w karierze, w którym nie musi już niczego ani sobie, ani innym udowadniać. A może, aby opowiedzieć o miłości powinniśmy właśnie sięgać po najprostsze środki wyrazu. Choć nowa stylistyka może wydawać się dla fanów artystki zaskoczeniem to warto zwrócić uwagę, że Natalia nie wyważa otwartych drzwi. Otwiera polski mainstream na drogę, którą świat podąża już od jakiegoś czasu w rytm gitarowych przebojów Miley Cyrus, Diplo, Becka czy Beyonce.

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku