°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 21.06.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie odwiedzamy ogród Iwony Świekatowskiej z Drezdenka. Wracamy do rozmowy o uprawie truskawek. Sprawdzimy czy jest ratunek dla Wiedźmina, najstarszego wiązu w Polsce rosnącego pod Gubinem, który złamał się w miniony weekend.  

Audycję rozpoczynamy rozmową wykraczającą poza ogród, ale dotyczącą przyrody i jednego z jej pomników na terenie województwa Lubuskiego, drzewa Wiedźmin rosnącego w Komorowie. Najstarszy wiąz w Polsce został zniszczony przez wichurę. Na miejsce na oględziny pojechali pracownicy Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze. Jak się okazuje Wiedźmina być może jeszcze uda się uratować. Na pewno potrzebne będą spore środki. Doktor Sebastian Pilichowski wierzy w siłę Wiedźmina:

 

Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Jak zapowiadaliśmy, ponownie zaglądamy na plantację tych owoców pod Żagań, gdzie uprawą od lat zajmują się Anna i Zbigniew Dziochowie. Jak mówią rozmówcy Renaty Wcisło „Truskawki się kocha. Bez miłości uprawy nie ma”. Dziś druga część rozmowy o truskawkach.

 

W trzeciej części programu odwiedzamy ogród Iwony Świekatowskiej z Drezdenka, w której ogrodzie królują lilie, oleandry i liliowce. Okazuje się, że w naszym klimacie można z powodzeniem hodować oleandry. Co zrobić, by nasze oko cieszyły piękne lilie i liliowce? – o tym wszystkim Izabeli Patek opowiedziała pani Iwona.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku