°C

Klasyka, awangarda i komercja – to nasz przepis na nowy tydzień w Liście!

Wydawnictwo Agora
 

Natalia Kukulska zmierzy się z Chopinem, Daria zabierze nas do 'Helsinek', warszawska 'Linia Nocna' zaskoczy bardzo, wraca Erasure, zajrzymy też na nowy krążek Richarda Marxa!

RICHARD MARX Limitless
Jego trzydziestoletnia kariera obfituje w niezliczoną ilość sukcesów. Pochodzący z Chicago, artysta sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie, począwszy od debiutanckiego ‚Richard Marx’, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków oraz osiągnął status platyny w Stanach Zjednoczonych. Krążek ‚Repeat Offender’ zapewnił artyście wieloletni sukces. Do dziś jest jedynym wykonawcą w historii muzyki, którego pierwsze siedem singli znalazło się w pierwszej piątce list przebojów Billboard. Oto kolejny singiel z jego aktualnego krążka.

 

NATALIA KUKULSKA Czułe Struny
Natalia Kukulska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu! Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków i… Fryderyka Chopina!
Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra – Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.
W nagranie ‚Czułych Strun’ twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

 

DARIA ZAWIAŁOW Helsinki
W ubiegłym roku udało jej się zaszyć na kilka dni w Helsinkach. To właśnie tam nakręciła teledysk do tytułowego singla z płyty ‚Helsinki’. To już ostatni singiel promujący to wydawnictwo.

 

LINIA NOCNA Wpadłeś Mi W Inne
Linia Nocna, czyli Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec przedstawiają kolejny singiel zapowiadający ich drugą płytę. – Tym razem sięgnęliśmy do bardziej analogowych i żywych brzmień, z lekką nutką retro” – mówi Mikołaj. Teledysk też jest retro. Obraz, stworzony przez Olgę Czyżykiewicz, osadzony jest w latach 90-tych i podkreśla emocje zawarte w tekście. Mimi i Mikołaj wracają do czasów swojego dzieciństwa, pełnych “poza telefonicznych” relacji.

 

ERASURE Hey Now (Nothing I Got A Feeling)
Erasure powraca z dziewiętnastym wydawnictwem ‚The Neon’. ‚Hey Now (Thing I Got a Feeling)’ to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa. Na albumie znajdzie się 10 utworów. Płyta ukaże się 21 sierpnia nakładem wytwórni MUTE. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest sam zespół.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku