°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 7.06.2020

Fot. Pixabay
 

W dzisiejszym programie posłuchamy o zapachach w ogrodzie. Sprawdzimy charakter działek w Sławie - czy bliżej im do rekreacji czy warzywników. Odwiedzimy ogród Beaty Patrycji Klary.  

Beata Tokarz, ogrodniczka z Zielonej Góry zachęca do przemyślanego planowania ogrodów. W poprzednich spotkaniach mówiliśmy o tym głównie pod kątem zmian klimatu i dobierania roślin bardziej odpornych na suszę. Dziś skupimy się na zapachach, które niewątpliwie tworzą klimat na działkach i ogródkach:

 

W czasie zagrożenia epidemicznego dobrym miejscem do wypoczynku i rekreacji są działki ogrodowe. Przebywa tam obecnie wielu mieszkańców miast. W wolnym czasie zajmują się koszeniem trawy i plewieniem kwiatowych rabat, a także grillują. Niektórzy, tak jak Edward Olejnik z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Sławianka”, prowadzą grządki warzywne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeszcze pod koniec ubiegłego wieku uprawianie grządki warzywnej na działce ogrodowej było obowiązkiem jej dzierżawcy. Teraz będzie rozmowa o tym co „starzy działkowcy” mają na swoich działkach. Materiał Marka Turowskiego:

W trzeciej części programu odwiedzamy ogród Beaty Patrycji Klary. Rozmawiamy o piwoniach, ziołach ogrodowych, czarnym bzie oraz czeremsze. Z Beatą Klary spotkała się Izabela Patek:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku